Git Evinde Sarıl

"Saldırmaya teşvik ediyor." , "Ceza verilsin." , "Hapse atılsın." demek sence fikir midir yoksa zorbalık mıdır? Bu zararlı zihniyeti sorun olarak görmüyorsan bence evet, hatan var. Ki bu herkes için tehdit unsuru. Seni de, beni de kapsıyor.

Bu arada neden objektif değiller? Videodaki objektif olmayan nokta neresi?
Sokak ortasında sarılmaya karşı benim bir sorunum yok, yanlış anlaşılmasın. Hapse atılsın gibi uç nokta fikirlere de denecek laf yok zaten. Fakat sarılmak daha çok insanlarda cinsel düşünceyi artıran bir unsur olduğu için, ve yanlış anlayan olup saldıranlar olabileceği için ben yapmazdım.

Sarılmak tansiyonu düşürür, belki onu deniyorlar. :D Ama videodakilerin aklına hemen şehvetli sarılmalar geliyor. Bu da onların sapık bir kafa yapısına sahip olduğunu belli ediyor.

Bayağı bir rezillik hem de.

Aslında "Belki ablasıdır, niye her şeyi cinsel olarak algılıyorsunuz?" diyecektim de, diyemedim. Çünkü ona da bir kılıf uydurulacağına eminim. Bundan 10 sene evvel "7 yaşından sonra kız çocuğuna el öptürmek caiz değildir." denilmişti. Zamanla da normalleştirildi.

Evet, gerçekten bayağı bir rezillik.

Karşılaşan veya buluşan 2 insanın sarılması kadar doğal bir şey yok. Ancak bazı insanlar var ki sarılmak veya öpüşmek denen kavramın ucunu bucağını kaçırıyor; özellikle toplu taşıma araçlarında çok fazla vıcık vıcık olan tiplere ben de tahammül edemiyorum.

Kadıköy - Kartal metrodaydım geçen, ilk duraktan son durağa kadar vıcık vıcık sürekli sarılıp öpüşen bir çift vardı. Elbette herhangi bir rahatsızlık vermedim kendilerine, mutlu mesut devam ettiler yollarına. Ama bu tip toplu taşıma araçlarında vıcık vıcık davranan insanlara asla tahammülüm yok. Bu özgürlükten öte saygısızlıktır; batılılaşma adı altında - özgürleşme adı altında kendi özünüzü de görmezden gelmeyin derim.

Bu yüzden; Sarılmak var sarılmak diyorum. Her şey kararınca güzel; kararını kaçırınca vıcıklık dediğim kavrama dönüşüyor.

Şimdi bu videodaki çoğu kişi sosyal açıdan veya ailevi açıdan darbe yemiş insanlar ki böyle olayları kıskanıyorlar.Darbe yemiş derken ne demek istediğimi de açıyım;
  1. Karısı veya kocası tarafından artık belli konulardaki arzularını tatmin edemeyenler.
  2. Medeniyetten uzak bu tarz şeylere mağara adamı gibi yaklaşanlar.

Sizce sorun ne?

Sokakta öpüşmek ya da el ele tutuşmak gibi konularda, "Burası Avrupa değil, burada yapılmamalı. Bu yüzden gayet doğru tepkiler veriyoruz." tarzında yorumlara birkaç defa denk gelmiştim.

Peki bu ne? Verilen tepkiler rezillik değil mi?

Bastırılmış cinselliğin eseri değil mi bu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İnsanların kendi hayatı. Evlide olsa sevgiliside olsa karışma hakkı yok. Bazı insanlar her şeye karışmayı seviyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı