Gitar Çalmaya Başlamak İçin Tavsiyeler

Elektro dememiş ki adam. Yeni başlayacaksa tabi ki de klasik. Ucuz yollu bir klasik ile başlasın, ilerletince akustiğe geçer. Bunun nesi yanlış bilgi.
Klasik demiş mi peki tekrar oku? Hangisini istiyorsa ondan başlamalı. "Önce klasikle başla sonra akustiğe geçersin" yeter artık, çok eskidi bu.

Garcia LC 3901 CBK Cutaway Siyah Klasik Gitar (Aksesuar Fiyatı bu nasıldır ? Bir de akustik gitar ve solo gitarın farkı nedir ? Hangisinden başlanmalı ?
Solo gitar diye bir şey yok, tüm gitarlarda ritm ve solo atabilirsin.

Klasik demiş mi peki tekrar oku? Hangisini istiyorsa ondan başlamalı. "Önce klasikle başla sonra akustiğe geçersin" yeter artık, çok eskidi bu.

Solo gitar diye bir şey yok, tüm gitarlarda ritm ve solo atabilirsin.
İlk olarak cümlelerine dikkat et kalbini kırmak istemem. Herkesin düşüncelerine saygı duy. Adamlık şahsiyet meselesidir. İkinci olarak ta yazısında klasik mi, akustik mi önerirsiniz diyordu ve sonradan değiştirmiş. Bunu bana soracağına konuyu paylaşana sor.

İlk olarak cümlelerine dikkat et kalbini kırmak istemem. Herkesin düşüncelerine saygı duy. Adamlık şahsiyet meselesidir. İkinci olarak ta yazısında klasik mi, akustik mi önerirsiniz diyordu ve sonradan değiştirmiş. Bunu bana soracağına konuyu paylaşana sor.
Haklısınız kolay gelsin :)

Arkadaşlar 250TL civarı önereceğiniz bir gitar var mı ? Ya da esnaftan alsam nasıl olur ? Akustik gitar daha çok hoşuma gitti ama çalması zor diyorlar, klasikten mi başlamalıyım bilmiyorum ?

Arkadaşlar 250TL civarı önereceğiniz bir gitar var mı ? Ya da esnaftan alsam nasıl olur ? Akustik gitar daha çok hoşuma gitti ama çalması zor diyorlar, klasikten mi başlamalıyım bilmiyorum ?

İkisi arasındaki en büyük fark tellerdir, ve genelde akustik gitarın kasası daha büyüktür. Klasik gitar genelde parmakla çalınır, akustik gitar genelde penayla çalınır. Klasik gitar ile daha çok klasik ve flamenko çalınır, blues seviyorsan akustik alabilirsin. Çalması zor diye bir şey yok, tüm enstrümanlar ileri seviyede çalacaksan zordur.

İlk önce klasik gitardan başlamanız daha iyi olur. Gitarın temelini kolay yoldan öğrenirsiniz. İlk önce akustik gitar kullanmak zor gelebilir.

Anlatmak istediğim klasik gitar daha sade olduğundan dolayı gitarın temelini daha iyi öğrenirsin. Ben bas gitar çalıyordum onun içinde ilk klasik gitardan başladım.

İnternettekilerin yarısı şarlatan. Sen burada konu aç sana solo da da ritim gitar da da yardımcı olurum. Klasik mi alacaksın elektro mu? Çalacağın şarkılar çoğunluk elektro ile çalınıyor çünkü. Kursa git. Gidemez isen çalma ihtimalin çok olmadığı için paranın zarar görmemesi adına 100 TL civarı bir gitar al. İlk çalacağın parça kolay olsun ritim olsun. Öz güven topla öyle atıl soloya. Çünkü solo atmak cidden sabır istiyor. Ben sırf Nothing Else Matters a bir ay uğraştım. O bir ayın bir kısmı tab arama falan ama günde 4 saat aralıksız çalışmışlığım da var hani. Neyse sen korkma. Ama gitar sabır ister orası kesin.

Limon kasası değil hocam sıkıştırma sunta. Benim gitarım sıkıştırma sunta mesela:D 110 TL civarına aldım zaten.
Hocam gitar çalmaya yeni başladım sizinle forum harici iletişim kurabileceğim bir yer var mı temel gitar dersleri alıyorum elektrom ve klasiğim var ama teoman falan başlarda çalıyorum kendi çapımda da antrenman yapmak istiyorum biraz yardımcı olabilirseniz sevinirim gitarım ashton elektro modelini unuttum ikinci el aldım amfimde boston ga-15

Hocam bir de benim gitarımın 1.teli (en alttaki ince tel yanlış biliyorsam diye düzelteyim dedim) koptu ne yapmalıyım hepsini mi değiştiricem yoksa onu mu falan yardımcı olur musunuz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı