Gitar sanki oyuncak gitar gibi

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Gitar çalmayı normalde hiç bilmem, fakat tuğkan - geber şarkısını çalmak için öğrenmeye karar verdim. Bir video yardımıyla öğrenecektim fakat akortları çalarken gitar sanki oyuncak gitarlar vardır tel bağlayıp satarlar ve sadece tele vurma sesi gelir, neredeyse öyle gitar. Özellikle am (la minör) akortunda öyle oluyor. Gitarın tellerinin ayarlarını ise "guitartuna" diye bir uygulama sayesinde yaptım. Ritim de şöyle: Aşağı - yukarı, yukarı, aşağı, yukarı. Ayrıca gitar biraz eski ondan olabilir mi?
Gitar modeli: Laguna CC040cb.
Öğrenmeye çalıştığım video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gitar fotoğrafları:

20220216_164921.jpg

20220216_165041.jpg

20220216_165110.jpg

Laguna marka gitar arkadaşım kullanıyor ve gayet memnun. Senin gitar fena durmuyor (ilk başlayanlar için ideal). Fakat tellerin durumunu bilmek gerekiyor. Ya tellerinden kaynaklı ya da akoru doğru yapamamışsındır. Bu yüzden ses garip çıkar.
Ayrıca gitar bir video izleyip öğrenilecek alet değil.

Laguna marka gitar arkadaşım kullanıyor ve gayet memnun. Senin gitar fena durmuyor (ilk başlayanlar için ideal). Fakat tellerin durumunu bilmek gerekiyor. Ya tellerinden kaynaklı ya da akoru doğru yapamamışsındır. Bu yüzden ses garip çıkar.
Ayrıca gitar bir video izleyip öğrenilecek alet değil.
Dayım vermişti bana bu gitarı ve geldiğinde ona sordum. Bu gitar klasik gitar iken o gitar akustik gitarmış bu yüzden farklı ses çıkıyormuş.

Bu gitar klasik gitar iken o gitar akustik gitarmış bu yüzden farklı ses çıkıyormuş.
Klasik ve Akustiğin çıkardığı sesler birebir olmaz tabiki de hocam. Ekstra olarak yeni başladığınız için sizin hatalarınız da üstüne eklenince öyle farklı sesler çıkması mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı