Gitara Başlıyorum

Ses olarak hangisini sevdiğine karar ver. Ben mesela bas gitar çalıyorum. Akustiğin de klasiğin de sesini seviyorum. İkisini de aldım :D Bir yerden sonra hepsi aynı gibi geliyor zaten. Evet hepsinin kendine özel teknikleri var ama birbirlerine gayet uyarlanabilir teknikler. Zorluk ise tamamen sana kalmış. Ben şahsen gitarların birini diğerinden zor ya da kolay görmüyorum. Elektroyu da ağır diye düşünme. Pilli el çantası kadar amfiler var ve iyi ses çıkarıyorlar :)

Gitarı tarzına göre seçmen lazım country demişsin bence senin için iyi bi elektro akustik gitar veya squier tarzı bir elektro gitar lazım ama yinede sen bilirsin. Çalışmak için de hocanın sana vericeği alıştırmaların dışında kendi sevdiğin şarkıları da çalmaya çalışmalısın başlarda hepsini çalamasanda ilerde çaldığında çok keyif alırsın. kendi sevdiğin şeyler çalmassan gitardan sıkılırsın. Günde ne kadar çalacağına kendin karar vermelisin ama hiç gitar çalmadan bir gün geçirmemeye çalış. Bi beş dakika bile olsa o gitarı eline almalısın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı