Elektro gitara başlamak

ömeryk

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben de diğer arkadaş gibi gitara yeni başlayacağım. 2 tane sorum olacaktı.
1.) SX Strat (sss) ile Squier Strat (sss) fiyatları neredeyse eşit. Bunların hangisini tercih etmeliyiz?
2.) 600-700 TL'ye 2. el ses kartı alıp (gitar-ses kartı-bilgisayar sistemi kurup) telefonumun kulak içi kulaklığıyla ses alsam kulaklık çok sorun çıkartır mı?

1. Normalde ikisi de ilk önerim olmazdı ama illaki ikisinden birisi olacaksa Squier olabilir.
  2. Sorun olmaz. Yine de başlangıçta amfi tavsiye ederim ben de. Kulak içi kulaklık pek temiz görünmedi sadece, normal bir hoparlörle kullanmanızın daha iyi olacağını düşünüyorum.

Merhabalar. Ben de diğer arkadaş gibi gitara yeni başlayacağım. 2 tane sorum olacaktı.
1.) SX Strat (sss) ile Squier Strat (sss) fiyatları neredeyse eşit. Bunların hangisini tercih etmeliyiz?
2.) 600-700 TL'ye 2. el ses kartı alıp (gitar-ses kartı-bilgisayar sistemi kurup) telefonumun kulak içi kulaklığıyla ses alsam kulaklık çok sorun çıkartır mı?
Squier al bence. Bullet alacaksan HSS öneririm. Telefon kulaklığı önermem. Uygun fiyata referans kulaklık tarzı bir kulaklık bulmaya çalışın. Şu an aynı sizin kafanızdaki sistem tarzı bir sistem kullanıyorum. Bütçeniz çok yoksa dönüştürücüyle de bilgisayara bağlayıp bir süre kullanabilirsiniz. Ben öyle de kullandım ama dip ses çok olduğundan ses kartı almak gerekiyor.

Hocam sen gitar almaya karar verdiğinde herhangibir müzik markete git. İki gitarı da dene. SX markaları ben çok severim şahsen. Ama aynı seri içerisinde kötü gitarlar da çıkabiliyor genelde. SX bence tını olarak Fender Stratocaster'a daha yakın. Squier onun yanında biraz daha sönük kalıyor. Bunu Squier'i kötülemek için demiyorum ama body'de kullanılan ağaç falan bi garip geliyor bana. Şöyle bişey de ekleyebilirim. Parası varken SX Strat modellerinden alıp ona güzel modifiyeler yapan çok kişi tanıyorum, çevremde de var. Manyetiklerini değiştiren vs. Tabi burada sizin kararınız çok önemli. Siz ne istiyorsunuz önemli olan bu. Klavye tercihi de size kalmış. Haa ben olsam kesinlikle "Maple" klavye alırdım. Bence gül'e göre daha iyi (en azından strat modelleri için).

2.sorunuza cevap verecek olursam; eğer bir ses kartı alacaksanız gitarı anladığım kadarıyla plug-in ler ile kullanmayı planlıyorsunuz. Benim çok tercih ettiğim ve sevdiğim bir yöntem değil ama bu konuda sınırsızsınız. İstediğiniz tonu yakalayabileceğiniz plug-in ler var. Ama ben sizin yerinizde olsam gitara yeni başlayan biri olarak ikinci el o fiyat bandında güzel amfiler bakardım. Mesela "Line 6 Spider IV 15" başlangıç için 10 numara amfilerden bir tanesi olmakla beraber üzerinde çok fazla sayıda ton ve efekt ayarı var. Hem ev için hem de başlangıç için iyi bir amfi.

Geri
Yukarı