Gitti gidiyor işlemci iadesi almıyor

gökhan1333

Hectopat
Merhaba gitti gidiyor üzerinden Ryzen 5 2600 işlemci aldım kullandım bu süreçte kendi fanım olduğundan stok fan kullanmadım.
Ryzen 5 3600 fiyatları düşmeye başladı. Ardından biraz daha para buldum ve Ryzen 5 3600 almanın daha iyi olacagına karar verdim. Ardından 2 gündür sistemde takılı olan Ryzen 5 2600'ü iade etmeye karar verdim.

14 gün boyunca koşulsuz şartsız iade hakkıma güvenerek. İşlemciyi aldığım 2'inci günde iade oluşturup satıyıca kargoladım.
3 gün sonra gitti gidiyor müşteri hizmetlerini arayarak iade durumu ögrenmek istedim. Gitti gidiyor müşteri temsilcisi bana aldıgım Ryzen 5 2600 işlemcinin 14 gün iade kapsamındaki ürünler içerisinde yer almadığını, bu yüzden işlemciyi geri bana yollacaklarını bildirdi. Önce şaşırdım. Sonra bir hata olduğunu düşündüm müşteri temsilcisine bu konuyu araştırıp onlara geri döneceğimi ilettim.

Şimdi dostlar işlemci gerçekten 14 gün iade kapsamında sayılmayan ürünler arasında mıdır?
Kısaca dostlar bu durumda kim haklı benim nasıl bir yol izlemem gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kutusunu açmasanız iade olabilirdi ama açıp kullandıktan sonra satıcı o ürünü bir başkasına satamayacak. İade hakkı biraz yanlış algılanıyor ülkemizde.
İşi bilen Satıcılara Bir zararı olmaz. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın.
daha önce ince hesaptan kulaklık, Vatan bilgisayardan klavye iadesi yaptım.
ince hesap distribütör firmaya gönderdi distribütör firma ince hesap'a 0 ürün gönderdi ve iadem yapıldı.
vatan bilgisayarda teknik servise gönderdiklerini ürünün onaylandığını . iade olarak kabul edildigini söyledi ve iadem yapıldı.
ama distribütör firmaya gönderilen bu tür ürünler ne oluyor bilmiyorum. onu bilen arkadaşlar yazabilirler ama bildiğim bir şey varsa satıcı zarar görmüyor.
kaldıki kendinizi satıcının yerine koyduğunuzda internetten her hangi bir siteden ürün satarken imzaladığınız sözleşmede gözünüze gözünüze 14 gün koşulsuz iade hakkını sokuyorlar. üstüne müşteri temsilcisi sesli olarak da iletiyor. Bu yüzden "satıcı o ürünü başkasına satamaz" demeniz mantıksız. çünkü satıcı bu riski kabul ederek satış yapıyor.
Ve benim sorunum ürün açıldı iadem kabul olmuyor ile ilgili'de değil.
"işlemci gerçekten 14 gün iade kapsamında sayılmayan ürünler arasında mıdır?"
Eğer böyle bir durum varsa işlemci kutusunun açık veya kapalı olması'da önemli değil.
İşlemcilerde böyle bir durum varmı?
@ey_32me @Grkn00 @lavanta @ÇakmaAppleÇentiği

İşi bilen Satıcılara Bir zararı olmaz. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın.
daha önce ince hesaptan kulaklık, Vatan bilgisayardan klavye iadesi yaptım.
ince hesap distribütör firmaya gönderdi distribütör firma ince hesap'a 0 ürün gönderdi ve iadem yapıldı.
vatan bilgisayarda teknik servise gönderdiklerini ürünün onaylandığını . iade olarak kabul edildigini söyledi ve iadem yapıldı.
ama distribütör firmaya gönderilen bu tür ürünler ne oluyor bilmiyorum. onu bilen arkadaşlar yazabilirler ama bildiğim bir şey varsa satıcı zarar görmüyor.
kaldıki kendinizi satıcının yerine koyduğunuzda internetten her hangi bir siteden ürün satarken imzaladığınız sözleşmede gözünüze gözünüze 14 gün koşulsuz iade hakkını sokuyorlar. üstüne müşteri temsilcisi sesli olarak da iletiyor. Bu yüzden "satıcı o ürünü başkasına satamaz" demeniz mantıksız. çünkü satıcı bu riski kabul ederek satış yapıyor.
Ve benim sorunum ürün açıldı iadem kabul olmuyor ile ilgili'de değil.
"işlemci gerçekten 14 gün iade kapsamında sayılmayan ürünler arasında mıdır?"
Eğer böyle bir durum varsa işlemci kutusunun açık veya kapalı olması'da önemli değil.
İşlemcilerde böyle bir durum varmı?
@ey_32me @Grkn00 @lavanta @ÇakmaAppleÇentiği
Klavye ile karşılaştırma yapmıssınız ama aynı şey değil.

Klavye ile karşılaştırma yapmıssınız ama aynı şey değil.
nasıl aynı şey değil?
eğer ucuz oldugu için diyorsanız benim aldığım işlemciden çok daha pahalı klavyeler var.
ayrıca kural da şunun için geçerli bunun için geçmiyor diye bir şey yazmıyor gitti gidiyor daki müşteri temsilcisi bana yanlış bilgi vermiş.

Son düzenleme:
Uğraşı durursunuz ama bir şey elde edemezsiniz. Yine siz bilirsiniz tabii ki.
Yani hiç bir şey yapmazsam Gene zararda olacağım.
En azından ugraşır çabalarım. gene sonuç alamazsam. büyük bir ders olur.
tüketici haklarını kafamdan silerim.
alışverişlerimi ona göre yaparım. Zararım ikinci el ryzen 5 2600 satmak olur oda en fazla 100-200 tl ye patlar bana :)
Ama sonuç benim lehime sonuçlanır ise buraya ayrıca belirtirim.
başka bir şey yoksa yorumun için teşekkürler.

Yani hiç bir şey yapmazsam Gene zararda olacağım.
En azından ugraşır çabalarım. gene sonuç alamazsam. büyük bir ders olur.
tüketici haklarını kafamdan silerim.
alışverişlerimi ona göre yaparım zararım. ikinci el ryzen 5 2600 satmak olur oda en fazla 100-200 tl ye patlar bana :)
Ama sonuç benim lehime sonuçlanır ise buraya ayrıca belirtirim.
başka bir şey yoksa yorumun için teşekkürler.
Ben teşekkür ederim cevap verdiğin için.

Geri
Yukarı