Gittigidiyor Ramtechbilgisayar satıcısı güvenilir mi?

Yiğitcan_35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben Gittigidiyor'dan İntel Core 2 Quad Q8400 işlemci alacağım. Fakat ikinci el olduğu için pek emin olamadım. Satıcısı Ramtechbilgisayar. Acaba güvenilir mi? Satıcının rozeti 'Çok Başarılı Satıcı' olarak geçiyor ve %99 olumlu puanı var. Fiyatı 90 TL ve kargo ücretsiz. Daha önce bu satıcıdan alışveriş yapmış olan varsa sürecin nasıl geçtiğini bana anlatabilir mi? Bu satıcı dan bu işlemciyi alsam herhangi bir sorun çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum yaklaşık 10 gün önce ben eski sistemime ;

Anakart: Gigabyte GA P31 DS3L 1333 FSB 45 NM CPU SUPPORT DDR2 1066 MHZ
RAM : Kingston 1x1 = 2 GB 800 MHZ
CPU : CORE DUO 2 E4500 2.2 GHZ

2x2 = 4 GB 800 MHZ ram ve İntel Core 2 Quad Q8400 işlemciyi dükkanlarına giderek takıp deneterek satın aldım. Eski RAM larımı ve CPU muda kenara koydum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım 10 gündür. Fakat işlemci Dota 2 oynuyor iken 90 derecelerde dolanıyor. 92 93 olduğu da oluyor. Termal macun sürmemiş olabilirler. Muhabbet esnasında söylemeyi de sormayı da unuttum açıkçası. Sürdülerse de sürmedilerse de muhtemelen eski işlemcimden baya bi güçlü olduğu için Q8400 eski işlemcimin takılı olduğu stok fan soğutucusu pek işe yaramıyor. Yeni bir CPU fan soğutucusu kısa zamanda almak durumundayım. Yani seninde bilgin olsun muhtemelen sende stok kullanıyorsan sende değiştirmek zorunda kalacaksın CPU fanını. Tanıştığım kadarıyla sahibi Semih Özmaden adında iyi bir genç arkadaş. İşin özeti ne CPU da ne RAM larde 2 haftaya yakın süreçte herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Üstüne bir de HDD nin sağlık durumuna falan da baktırdım. 2 adet vardı. 2 sine de baktılar. O konuda da yardımcı oldular yani. Eğer gitme imkanın varsa dükkanları Perpa' da. Kendi siteleri de Ramtech Bilgisayar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı