Gittigidiyor'dan Alınan Windows 10 Lisans Kodu Nasıl Aktifleştirilir?

Yükseltirseniz elinizdeki lisans ile Windows 10 sahibi oluyorsunuz. Yenisi boşa alınmış gibi oluyor biraz. Yükseltme yüzünden sistem stabil çalışmayabiliyor. Bu yüzden temiz kurulum öneriyoruz. Zaten satın almışsınız. Elinizdekini yükseltip, W10 lisans kodunu öğrenip, temiz kurulum yapmak yerine direkt temiz kurulum yapıp satın aldığınız kodu kullanabilirsiniz. Önyargı ile yaklaşıyor olarak algılamayın, Ultimate lisansların çoğu orjinal olmuyor bilirsiniz. Sizinki de orjinal değilse, emeğin hakkını ödeyip tamamen lisanslı kullanmak adına, satın aldığınız kodu kullanmanızı tavsiye ederim.

Haklısınız ilk sürümüm lisanlıydı hazır almıştım bilgisayarımı, zamanla geliştirince donanımlarımı açık konuşmak gerekirse lisans olmayan sürüm kullandım ve bu durumu tersine çevirmek istiyorum. Şimdi yapmam gereken verdiğiniz linkten temiz kurulum yapıp, sonra elimdeki lisansı etkinleştirmek ama bunu nereden yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğim linkte sayfanın alt tarafında İndirme Aracı var. Windows 10 Pro lisansı aldıysanız indirirken "Windows 10" seçin, Home lisansı aldıysanız "Windows 10 Home" seçin. ISO olarak indirip Rufus isimli programla USB'ye UEFI olarak yazdırın. Ardından USB'den format işlemini başlatın. Sistem kurulum aşamaları arasında sizden lisans isteyecektir. Format atmadan önce anakartınızın LAN sürücüsünü indirmeyi unutmayın. Olası internete bağlanamama durumunu ortadan kaldırmak, format sonrası hemen LAN sürücüsü kurup erişim sağlamak için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı