Gizliliğiniz için neler yapıyorsunuz?

Her site, uygulama vb. şeyler bizim bütün verilerimizi istiyor. Mesela tom oyunu kameraya erişim izni istiyor fakat kamera ile hiç bir şey yapmıyoruz.

Hiçbir şey yapmıyorum, gizliliğimi umursamıyorum. Verilerimi değerlendirenlerin hepsi bot ve bazen işime geliyor. Milyarlarca insan içinden kim gelip de "alla alla yauv bu herif n'apıyo acaba dur bi' bakam" diyecek? Kimim ben? Sen kimsin? Biz kimiz?

Eğer o kadar önemli bilginiz varsa zaten bir yolla çalarlar korunamazsınız.

Kamera kullanmıyorum.
Sürekli VPN'im açık.
Kaspersky kullanıyorum.
Bilgisiyarda kredi kartı bilgilerim kayıtlı değil, ödeme yapmışlığım yok.
İsim-yaş harici sosyal ağda kimseye bilgi vermemeye çalışıyorum.

Ayrıca gizliliğim açığa çıkarsa da, pek umurum olmaz.
Opera'nın zannedersem bilgilerimizi çin şirketlerine sattığına dair birçok olay vardı. Kaspersky gibi anti-virüs yazılımları da bana kalırsa çok güvenli sayılmaz bu hususta. En iyi çare Linux bana sorarsanız virüs konusunda, resmi uygulama depolarından indirdiğiniz sürece hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.

Opera'nın zannedersem bilgilerimizi Çin şirketlerine sattığına dair birçok olay vardı. Kaspersky gibi Anti-Virüs yazılımları da bana kalırsa çok güvenli sayılmaz bu hususta. En iyi çare Linux bana sorarsanız virüs konusunda, resmi uygulama depolarından indirdiğiniz sürece hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.

Daha yeni Edge'ye geçtim hocam :)

Kaspersky haricinde 360 Total secutity ve Windows Defender'da açık, yeteceğine inanıyorum.

Daha yeni Edge'ye geçtim hocam :)

Kaspersky haricinde 360 Total secutity ve Windows Defender'da açık, yeteceğine inanıyorum.

Güzel Edge.

1616677877509.png

Hiçbir şey yapmıyorum, gizliliğimi umursamıyorum. Verilerimi değerlendirenlerin hepsi bot ve bazen işime geliyor. Milyarlarca insan içinden kim gelip de "alla alla yauv bu herif n'apıyor acaba dur bi' bakam" diyecek? Kimim ben? Sen kimsin? Biz kimiz?

Ben de büyük şirketlerden bu kadar korkmasam da Çin gibi örnekleri görünce verilerimi paylaşmaktan korkuyorum doğrusu. Terörizmi önleme kapsamında sizi kameralarla sürekli izliyorlar ve neredeyse bastığınız her tuş için anahtar kelime taraması yapılıyor. Çin'li olduğunu söyleyen birinden duymuştum, "government", "privacy" gibi kelimeleri yazdığınızda internetiniz 1-2 saatliğine yavaşlıyormuş nedensizce.

Geri
Yukarı