Gizlilik konusunda en iyi tarayıcı hangisi?

Brave, LibreWolf, Firefox gizlilik tarafındaki tarayıcılar. Burada Brave ve LibreWolf daha çok gizlilik seçeneği sunuyor. Firefox da genele hitap eden bir tarayıcı ve ekstra gelir için Google ihtiyacı var. Bu iki tarayıcı gelene kadar yıllarca gizlilik önemlidirin ekmeğini yedi. O yüzden Firefox'u elemenizi öneriyorum.

Gizlilik odaklı tarayıcı kullanacaksan, normal tarayıcılara göre yavaş ve yüksek kaynak tükettiklerini kabul etmen gerekiyor. Gecko'nun ise Chromium'a göre daha hantal ve yüksek kaynak tüketmesi cabası. Yani hızlı bir gizlilik tarayıcısı arıyorsanız Brave şu an en iyi seçenek.

Bilmem ne Chromium'lar falan detaylı gizlilik sunmuyorlar. Sadece Google hizmetlerinden arındırılmış ve otomatik çerez silme ayarları açık tarayıcılar. Brave, LibreWolf gibi tarayıcılar ise gizlilik ayarlarıne ek olarak sitelerin sizden alacağı çoğu veriyi engelliyor. Büyük ihtimalle sitelerdeki yavaşlık ve kaynak tüketimini artıran etkenler bunlar.

Mullvad da var ama o zorunlu VPN dayatıyor. Bu tarz kendi uygulamasını kapatmaya izin vermeyen tarayıcıları prensip olarak kullanmamanızı öneririm.

Ekstra bir öneri verebilirim. Cookie engelleme, reklam engelleme ve izleyicileri engelleme eklentileri var onları kullanabilirsin tarayıcılarda veya da Next DNS alıp istedigin seyleri engelleyip öyle kullanabilirsin.

Selam. Ben son 2-3 gündür Brave kullanmaya başladım, fakat tarayıcı bana yavaş geldi. YouTube'da vs yavaş değil ama diğer şeylerde yavaş kalıyor. Çoğu kişi de Brave'in gizlilik konusun da harika olduğunu söylüyor, bende bu yüzden Brave kullanmaya devam etmek istiyorum ama bazen de diğer tarayıcılara geçmek istiyorum. Sizce hangi tarayıcı kullanmalıyım?
Gizli olmanın imkanı yok demek doğru olur. Baştan Windows kullanıyorsun ztn. Google hesabını girmen vs. de var. O yüzden boşuna çabalama.

Gizli olmanın imkanı yok demek doğru olur. Baştan Windows kullanıyorsun zaten. Google hesabını girmen vs. de var. O yüzden boşuna çabalama.

Burada gizlilik derken ne isteniyor ona bakmak gerekiyor. Kişiselleştirilmiş reklam görmemek için mi veya da illegal iş yapıp yakalanmamak mı? Eğer ilki ise telemetriyi kapatabilirsin Windows'ta tarayıcıda her gün temizlersin ve eklentiler ile engellersin ama illegal alanda gizlilik zordur.

Tarayıcıda gizli kalsan bile girdiğin web siteleri senden bilgi toplamaya devam eder. Bunun da çözümleri var ama bunun için ya paranoyak olmak lazım ya da hacker. Sen Firefox kullan, uBlock Origin, Privacy Badger eklentilerini yükle.

Burada gizlilik derken ne isteniyor ona bakmak gerekiyor. Kişiselleştirilmiş reklam görmemek için mi veya da illegal iş yapıp yakalanmamak mı? Eğer ilki ise telemetriyi kapatabilirsin Windows'ta tarayıcıda her gün temizlersin ve eklentiler ile engellersin ama illegal alanda gizlilik zordur.
Bilgisayarım da biraz önemli bilgiler var. Bu bilgilerin sızdırılmasını istemiyorum, gelecekte işe yarıyacak bilgiler.

Bilgisayarım da biraz önemli bilgiler var. Bu bilgilerin sızdırılmasını istemiyorum, gelecekte işe yarayacak bilgiler.

Bunları sızdırmaz tarayıcılar sıkıntılı sitelere girip bir şeyler indirip virüs yemediğiniz sürece hepsi aynı yanii.

Bilgisayarım da biraz önemli bilgiler var. Bu bilgilerin sızdırılmasını istemiyorum, gelecekte işe yarıyacak bilgiler.
Hocam bilgisayarında önemli bilgiler olan ve gelecekte işe yarayacak, sızdırılmaması gereken üst düzey bilgilere sahip olan adam burada technopat sosyalde security,privacy soruları sorup google chrome ve windows işletim sistemi kullanmaz gibime geliyor bence :D

Hocam bilgisayarında önemli bilgiler olan ve gelecekte işe yarayacak, sızdırılmaması gereken üst düzey bilgilere sahip olan adam burada technopat sosyalde security,privacy soruları sorup google chrome ve windows işletim sistemi kullanmaz gibime geliyor bence :D
Google Chrome'u kullanmıyorum, kullandığım tarayıcıdan Technopat'a girince böyle oluyor.

Geri
Yukarı