GL65 Leopard 10SFKV-062 ve 10SFK arasındaki fark nedir?

myfromen

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhabalar.

An itibariyle Gaming bilgisayarımı almış bulunmaktayım. Bu ürünü aldım fakat model olarak tek harf farklı geldi bana. Acaba bir sorun var mı? Bilgi verirseniz, sevinirim.
Teşekkürler.

1612944050141.png

Orijinal Model: MSI GL65 Leopard 10SFK-062
Bana gelen model: GL65 Leopard 10SFKV-062

(Bana gelen modelde "V" harfi var. İnsan bir kuşkulanıyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, merhabalar.

An itibarıyla Gaming bilgisayarımı almış bulunmaktayım. Bu ürünü aldım fakat model olarak tek harf farklı geldi bana. Acaba bir sorun var mı? Bilgi verirseniz, sevinirim.
Teşekkürler.

orijinal model: MSI GL65 Leopard 10sfk-062
bana gelen model: GL65 Leopard 10sfkv-062

(Bana gelen modelde "v" harfi var. İnsan bir kuşkulanıyor.)

Hocam benim anladığım kadarıyla sadece Amerika'da geçerli 1 sene garantisi olan sfk, uluslararası 1 sene MSI garantisi olan sfkv olarak geçiyor. Aralarında fark yok yani.

Mux Switch var mı? Makinadan memnun musunuz?
Dragon Centerda switch değiştirme özelliği mevcut fakat bazen geliyor bazen gidiyor bu özellik hiç değiştirmedim.Mux'un olup olmadığını mail üzerinden Msi Türkiye'ye sordum.Bana verdikleri cevap şu şekilde oldu "Merhaba, Cihaz yazılımı üzerinden otomatik olarak geçişlerini yapmaktadır bu nedenle switch bulunmamaktadır."

Dosya Ekleri

• image001.jpg
    image001.jpg
    15,6 KB · Görüntüleme: 54
Dragon Centerda switch değiştirme özelliği mevcut fakat bazen geliyor bazen gidiyor bu özellik hiç değiştirmedim.Mux'un olup olmadığını mail üzerinden Msi Türkiye'ye sordum.Bana verdikleri cevap şu şekilde oldu "Merhaba, Cihaz yazılımı üzerinden otomatik olarak geçişlerini yapmaktadır bu nedenle switch bulunmamaktadır."

Uefi kurulumla alakalı olduğunu bir yerde okumuştum. O fotoğraf nedense çok küçük yüklenmiş, hiçbir şey okunmuyor. Büyük halini yükler misiniz?

Uefi kurulumla alakalı olduğunu bir yerde okumuştum. O fotoğraf nedense çok küçük yüklenmiş, hiçbir şey okunmuyor. Büyük halini yükler misiniz?
Evet bios üzerinden uefi + csm'yi uefi olarak değiştirmek gerekmiş switch değişikliği sonrası siyah ekran olmaması için.
WhatsApp Image 2021-03-05 at 15.54.42 (1).jpeg

Evet bios üzerinden uefi + csm'yi uefi olarak değiştirmek gerekmiş switch değişikliği sonrası siyah ekran olmaması için.
[ATTACH türü = "tam"] 920213 [/ ATTACH]

Sanırım evet ta kendisi discrete graphics yazan. Bunu seçtiğinizde Intel GPU devreden çıkmalı, kesinlikle gözükmemeli. Oyunlarda gözle görülür bir performans artışı olmalı. MSHybrid ise pilde kullanırken benzinden tüpe alma misali nvidia kartı gerekmediği zamanlarda devreden çıkartmak için. Discrete Graphics 'i seçince görüntü anakarta uğramadan direkt ekrana gidiyor bu sayede performans kaybı ve gecikme değerleri azalıyor. Discrete Graphics 'i seçerek bir kontrol etme şansınız var mı? Eğer dediğim gibi Intel GPU devreden çıkıyor ise ben hemen sizin makinanın büyük ekranlı olanından alacağım. Teşekkürler.

Sanırım evet ta kendisi discrete graphics yazan. Bunu seçtiğinizde Intel GPU devreden çıkmalı, kesinlikle gözükmemeli. Oyunlarda gözle görülür bir performans artışı olmalı. MSHybrid ise pilde kullanırken benzinden tüpe alma misali nvidia kartı gerekmediği zamanlarda devreden çıkartmak için. Discrete Graphics 'i seçince görüntü anakarta uğramadan direkt ekrana gidiyor bu sayede performans kaybı ve gecikme değerleri azalıyor. Discrete Graphics 'i seçerek bir kontrol etme şansınız var mı? Eğer dediğim gibi Intel GPU devreden çıkıyor ise ben hemen sizin makinanın büyük ekranlı olanından alacağım. Teşekkürler.
Rica ederim.Maalesef deneme gibi bir şansım yok gpu switch özelliği sürekli aktif olarak durmuyor bios ayarlarımdan kontrol ettim uefi olarak seçiliymiş bir daha gpu switch özelliği gelirse eğer denerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı