Gladius II Origin mouse ve Armoury Crate yazılımı inceleme

Mouse hakkında kısa bir inceleme:
- 2 adet Micro USB kablo (1 adet örgülü 2M 1 adet düz 1M kablo. Mouse'nun altında kabloyu tutan kilit mekanizmasına bağlı bir anahtar var. Anahtarı çekip kabloyu çıkarabiliyorsunuz)
- 2 adet yedek Switch.
- ASUS ROG sticker.
- Taşıma çantası.

1628873264416.jpeg
1628873418551.jpeg

1628873436052.jpeg

1628873444823.jpeg
Ürün hakkında izlenimlerim:
- Ürünün kablosu çok kaliteli hissiyatı veriyor. (örgülü kablo. Diğerini kullanmadım henüz)
- Ürün ağır. Ayrıca fazlasıyla büyük. Logitech M171'den sonra kaba geldi biraz. Eliniz küçükse veya orta boyutluysa alışmak zaman alabilir ya da alışamayabilirsiniz.
- Ağır yapısı kaliteli hissiyatı uyandırıyor. Malzeme kalitesi iyi gibi.
- Ürünü alırsanız 4. resimdeki kalibrasyonu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Kullanımda fark edilir iyileşme var.
- Elimi çok terletti. Elime göre büyük olduğu için muhtemelen. Biraz da genetik :) almadan aklınızda olsun.

ASUS'un Armoury Crate uygulamasının bu fareye kattıklarına bakalım:
Tuşlara işlev atanabiliyor.

1628872734797.png
2 farklı DPI modu mouse üzerine kaydedilebiliyor. Mouse üzerindeki scroll tuşunun altındaki tuş bu modlar arasında geçiş sağlıyor.

1628872766143.png
Mouse üzerindeki RGB'leri kontrol edebilmenize olanak sağlıyor. Ben sabit beyaz seven bir kullanıcı olduğum için sabit beyaz ayarladım.

1628872908617.png
En çok hoşuma giden özellik oldu. Tahta yemek masasında pad olmadan kullanırken takılmalar yaşıyordum. Manuel yüzey kalibrasyonu yaptım ve sorun falan kalmadı.

1628872996398.png
Armoury Crate ve ürün Firmware güncellemelerinin yer aldığı bölüm. Mouse için şu an yeni Firmware yok (gelse de ne değişebilir 🤭 o ayrı)

1628873131314.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında M171 çok küçük ve hafif ondan kaba geldi muhtemelen yok mouse normal ve şu kutu içeriğini Razer, SS bile vermiyor ASUS veriyor kral hareket.

Aslında M171 çok küçük ve hafif ondan kaba geldi muhtemelen yok mouse normal ve şu kutu içeriğini Razer, SS bile vermiyor ASUS veriyor kral hareket.
Hocam ben bu yazılım desteğini de henüz başka mouse'da görmedim :D

Asusun yazılımının kullanımı çok rahat. Tek bir arayüze tüm ayarları kategorize etmişler. Soldan cihazınızı seçiyorsunuz. Yapabileceğiniz tüm ayarlar önünüze geliyor. İlk fırsatta RGB destekli bir ASUS klavye alıp keyfime bakacağım :)
1628877788637.png

Güzel bir inceleme olmuş. MSI, ASUS, SteelSeries, Razer, Logitech, Razer ve Corsair gibi bir sürü markanın ürünlerini kullandım bugüne kadar ürün kalite konusunda güzellerdi fakat senkronizasyon ve yazılım konusunda sinir krizine sokuyorlar özellikle Dragon Center ve iCUE (diğer programlarla sürekli çakışıyor vs). ASUS adamdır :)

Yeni konular

Geri
Yukarı