Glocalzone güvenilir mi?

Devlet vergi adı altında soygun yapıyor. Etik değil diyeceğiniz son şey Türkiye'nin saçma mânasız vergilendirme sistemidir.
Vergilendirme sistemi kötü olabilir, devlet çalıyor da olabilir, ancak bu senin de yapman gerektiği anlamını doğurmuyor.

Vergilendirme sistemi kötü olabilir, devlet çalıyor da olabilir, ancak bu senin de yapman gerektiği anlamını doğurmuyor.
Ben o aleti devlete mi alıyorum kendime mi alıyorum ? Mesela konsollardan bahsedelim. Ben niye 2 katını ödemek zorundayım ? Vergi karşıtı değilim, sadece gerçekten saçma ve gereksiz vergilere karşıyım.

Ben o aleti devlete mi alıyorum kendime mi alıyorum ? Mesela konsollardan bahsedelim. Ben niye 2 katını ödemek zorundayım ? Vergi karşıtı değilim, sadece gerçekten saçma ve gereksiz vergilere karşıyım.
Buna ben de karşıyım ama yapacak bir şey yok 1 dolar 7.68 TL olduğu için böyle. Her şey doğru orantılı artıyor. Ben yapılan olayın ticarete dönmesine karşıyım. Gidip kendin alabilirsin buna kimse bir şey diyemez ama ordan yabancı birisinin getirdiği ürünü buradan ucuza alıp ticaret döngüsüne sokmak bana yanlış geliyor.

Buna ben de karşıyım ama yapacak bir şey yok 1 dolar 7.68 TL olduğu için böyle. Her şey doğru orantılı artıyor. Ben yapılan olayın ticarete dönmesine karşıyım. Gidip kendin alabilirsin buna kimse bir şey diyemez ama ordan yabancı birisinin getirdiği ürünü buradan ucuza alıp ticaret döngüsüne sokmak bana yanlış geliyor.
Dolar kurunun artması senin benim suçum değil ki. Devletin yanlış politikasının sonucu olan bir şeyin bedelini sen ben niye ödeyelim ? Böyle bir çıkar yol varken neden hala göz göre göre paramı çöpe atayım değil mi ?

Hay sizin illegalinize sizin ya. Birileri bizi soyarken illegal olmuyor. Eş, dost ile yurt dışından ürün getirtmek mi illegal? Geçin bu ayakları.
Konuyu okumuyorsun sanırım. Tanımadığın insanlardan oluşan bir platform. Neresi eş dost? Ek olarak birileri bizi soyuyor diye senin de mi soyman gerekiyor? Dediğin şeyde mantık yok.

Konuyu okumuyorsun sanırım. Tanımadığın insanlardan oluşan bir platform. Neresi eş dost? Ek olarak birileri bizi soyuyor diye senin de mi soyman gerekiyor? Dediğin şeyde mantık yok.
"Birileri bizi soyarken" derken glocalzone dan bahsetmiyorum kardeş. Anladın umarım kimlerden bahsettiğimi. Bir diğeri tanımadığın insanlar senin eşin, dostun nasıl olsun? Yazdıklarımı anla, kavra sonra gel trip yap.

Sevgili devletimiz verginin vergisini vatandaşa bindirirse insanlarda yurtdışından ürün almaya yönelir. Haliyle vergi kaçırma olayı dediğiniz olaylar gerçekleşir. Şahsen kendim ihtiyacım olduğunda yurtdışından telefonumu alıyorum.

"Birileri bizi soyarken" derken glocalzone dan bahsetmiyorum kardeş.
Konu Glocalzone ama?
Bir diğeri tanımadığın insanlar senin eşin, dostun nasıl olsun? Yazdıklarımı anla, kavra sonra gel trip yap.
Trip attığım yok, gereksiz konuşuyorsun.
Sevgili devletimiz verginin vergisini vatandaşa bindirirse insanlar da yurtdışından ürün almaya yönelir. Haliyle vergi kaçırma olayı dediğiniz olaylar gerçekleşir.
Yönelebilir, bir sıkıntı yok. Yurt dışından kendin almak var, birilerini ayartıp onlar aracılığıyla almak var. Bu ikisinin arasındaki farkı anlamıyorsanız benim problemim değil.

Konu Glocalzone ama?

Trip attığım yok, gereksiz konuşuyorsun.

Yönelebilir, bir sıkıntı yok. Yurt dışından kendin almak var, birilerini ayartıp onlar aracılığıyla almak var. Bu ikisinin arasındaki farkı anlamıyorsanız benim problemim değil.

Sürekli yurt dışına gider gelirim (korona dolayısıyla bu aralar gidemiyorum) ihtiyacım olduğu zaman belli bir bedel karşılığında ürün getirmişliğimde var, getirtmişliğimde var. Uçaktaki bagaj hakkımı satıyorum veya bir başkasının bagaj hakkını satın alıyorum. Ki daha önce tanımadığım birçok insanla bunu yaptım. Bu kendimin ayartılmış olması veya benim birilerini ayartmış olmam anlamına mı geliyor? Daha önce bu tür şeyleri tecrübe edinmemişsin, bana boş yapıyorsun diyorsun.

Bahsi geçen sitede ürün getiren kişilerden ziyade sitenin ödeme sistemine güvenim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı