Glocalzone güvenilir midir?

ahmut222222

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050 LAPTOP GPU, intel core i7-11800H, 16GB RAM, 1 TB SSD
Merhaba, Instagram'da bir tane reklamda gördüm. Glocalzone diye bir şey yurt dışından ürün getirtebiliyorsun. Vergisiz fiyata anladığım kadarıyla. Bunun güvenilirliği nedir garantisi veya sistem nasıl işliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla bu platformda seyahatçi insanlar bir şekilde kendilerinin güvenilirliğini sağlıyor, yurtdışından ürün getirmek isteyen insanlar da bu kişilere başvurup istedikleri ürünü getirtiyorlar. Bu sayede gümrükte kişisel 1 adet ürün getirilmiş olduğundan vergi alınmıyor.
Glocalzone da bu işin aracılığını yapıp iki taraf için güvenilirlik sağlıyor.

Yani siz yurtdışından ürün getireceksiniz. Bu platformdan birine başvurup "Kardeşim bana Almanya'dan şu telefonu getirir misin?" deyip zaten Almanya'da olan biriyle anlaşıyorsun, o da sana normalden daha uyguna getiriyor.

İşin iki taraf için nasıl güvenilirlik sağladıklarını da şöyle açıklıyorlar:
"Güvenli ödeme sistemi, ürün isteyenlerin ödemeleri ürünleri teslim alana kadar güvende tutarken; getirenlerin de siparişleri teslim ettikleri sürece ödemelerini alabilmelerini garantiler.

Getiren ve ürün isteyen anlaştıktan sonra ürün isteyen ödeme yapar. Bu ödemenin onayından sonra, getirenler, kendilerinden istenen ürünleri güvenle satın alabilirler. Böylelikle getirenlerin ödemelerinin ürünleri teslim ettiklerinde kendilerine aktarılacağı garantilenir."

Kaynak: Glocalzone - Glocalzone

Anladım ama bence telefon almak pek mantıklı değil. Garantisi genelde Avrupa'da olan telefonların Türkiye'de de oluyor fakat tek SIM ve yurt dışına gitmiş olmanız gerekiyor sanırım passport kaydı için.

Anladım ama bence telefon almak pek mantıklı değil. Garantisi genelde Avrupa'da olan telefonların Türkiye'de de oluyor fakat tek SIM ve yurt dışına gitmiş olmanız gerekiyor sanırım passport kaydı için.

Yani vergi kısmını düşünürsek iPhone almak veya vergisi yüksek teknolojik ürün almak karlı oluyor her türlü, Iphonumu böyle almıştım, şimdi 24'ünde taylanda gidiyorum diye orada ilan açtım kendim.

Yani vergi kısmını düşünürsek iPhone almak veya vergisi yüksek teknolojik ürün almak karlı oluyor her türlü, Iphonumu böyle almıştım, şimdi 24'ünde taylanda gidiyorum diye orada ilan açtım kendim.
Hocam her yıl avrupaya gitme zorunluluğu var mı? Yani bende yeşil pasaport var bu yaz Fransaya gidebilirim. Oradan alıp gelsem her yıl gitmem gerekiyor mu?

Şimdi hocam burası güvenilir midir? Daha önce herhangi bir ürün alan oldu mu buradan? iPhone 14 almayı düşünüyorum.

Şimdi hocam burası güvenilir midir? Daha önce herhangi bir ürün alan oldu mu buradan? iPhone 14 almayı düşünüyorum.
Hocam orası güvenlidir de. Senin üstüne olan bir pasaporta ve senin üstüne olan TEK bir sim kartı kayıtlayabiliyorsun telefona kısacası 2.el olarak satamıyorsun aldıktan sonra.

Geri
Yukarı