Glorious Model O 67g Mouse İncelemesi

Tam 1 ay önce sipariş verdiğim farem bugün elime ulaştı, araya bayram girdi falan derken uzadı da uzadı. DHL Global Mail ile geldi. 53 TL gümrük vergisi ödedim, kapıda ürünü teslim alırken ödemeyi yaptım.

Ürünün kendisi $50, kargosu $10 gümrük vergisi de 53 TL. Toplamda 400 TL civarına elime geldi.

Finalmouse'un Ultralight serisi ile başlattığı akımın ürünlerinden.

Teknik Özellikler:

- 67g Ağırlık
- Pixart® PMW-3360 Sensor
- Maksimum 12.000 DPI
- 1000 Hz Rapor Hızı
- G-Skatezleri
- Ascended Kablo
- 50G Hızlanma
- Omron Switchler

Kutu:

IMG_3180.JPG

IMG_3181.JPG

IMG_3182.JPG
IMG_3195.JPG

Ergonomi:

Fare ergonomik olarak Zowie FK serisini fazlasıyla benziyor. Burada söylenecek pek bir şey yok, FK serisini seven bunu da sevecektir.

1560944950617.png

Reddit'te Beardedb0b adlı birinin yaptığı karşılaştırma.

Tuşlar, Tekerlek ve Kablo:

Tekerleği hareket ettirirken seviyeler belli oluyor, tamamen serbest değil. Tekerleği kullandığım farelerden Rival 600'e fazlasıyla benziyor. Tuş hissiyatı ise Rival 600 kadar tok değil, Logitech farelere benziyor.

Kablosu ise ürünün en iyi yanlarından, Ascended adını verdikleri kablo. Çok esnek ve yumuşak bir kabloya sahip, sert bir cisme çarpmadığı sürece kablosuzmuş gibi hissettiriyor, Paracord kadar esnek değil fakat çok yakın.

Skatezler ise kullandığım en iyi stok skatezler diyebilirim, bundan önce kullandığım en iyisi Rival 600'dü. Bu bir tık daha iyi.

IMG_3190.JPG
IMG_3183.JPG

Yazılım:

Mouse üzerinde 3 bölgede RGB ışıklandırma bölgesi bulunduğundan hem bunları ayarlamak hem de başka ayarlar için yazılıma sahip. Çıkmadan önce 6 hazır DPI kademesi ile yazılımsız çıkması planlanıyordu, gelen tepkiler üzerine yazılım geliştirildi.

Yazılımsız kullanım da mümkün, mouse içerisinde dahili hafıza bulunuyor.

1.png

DPI ayarlama menüsünde 6 farklı kademe belirleyebiliyoruz.

2.png

8 farklı hazır aydınlatma profili bulunuyor. 16.8 milyon renk barındırıyor.

3.png

2mm veya 3mm olmak üzere iki adet Lift Off Distance ayarı mevcut.

4.png

Dört adet rapor hızı seçeneği mevcut, hazır olarak 1000 Hz seçili geliyor.

5.png

Bu da makro editörü, istediğiniz makroları ayarlayabiliyorsunuz.

Artıları:
- Hafif olması ve esnek kablosu sayesinde kablosuz kadar özgürlük sunuyor.
- Tekerleği ne çok sert ne çok yumuşak, Rival 600'e benzettim ben onun tekerleğini de çok beğenmiştim.
- Tüm tutuş tiplerine uygun, beğenilen FK serisi ergonomisine sahip.
- Sade ve düzgün yazılımı.
- Teknik açıdan hiçbir eksiği yok, sensör vs.
- Çok iyi stok skatezlere sahip.

Eksileri:
- Tuşların olduğu kısımdaki plastik yüzeye sert bastırınca arkadaki makro tuşu basıyor. Büyük bir eksi olacağını sanmıyorum, gerçekten sert bastırmak gerekiyor.

Büyük bir hevesle aldım, memnun kaldım diyebilirim. Mouse sektörüne yeni girmiş bir firmanın ilk ürünü olarak bence çok başarılı. Büyük ihtimal devamlı kullandığım mouse bu olacak.

IMG_3193.JPG

IMG_3184.JPG

Beyler ben Glorious Model D sipariş verdim. Ergonomik olarak elime uyuyor. Daha önce EC2B kullanmıştım. Bu mouse ile aynı tasarıma sahip. Bu daha güncel mouse ve hafif. İnşallah memnun kalırım.

güncel olarak Rival 600 kullanıyorum ancak bu mouse ve razer viper dikkatimi çeken modeller sadece bu mouse un delikli olması nasıl bir hissiyat orası kafamı karıştırıyor ve 20 m tıklama ömrü diğer marka ve modellere göre az kalmış açıkcası razer viperdan birazda olsa soğuma nedenim hem sağ hemde sol el için üretilmiş bir mouse o yüzden sağ eliyle kullananlar için sağ tarafında kalan tuşlar rahatsız edebilir

güncel olarak Rival 600 kullanıyorum ancak bu mouse ve razer viper dikkatimi çeken modeller sadece bu mouse un delikli olması nasıl bir hissiyat orası kafamı karıştırıyor ve 20 m tıklama ömrü diğer marka ve modellere göre az kalmış açıkcası razer viperdan birazda olsa soğuma nedenim hem sağ hemde sol el için üretilmiş bir mouse o yüzden sağ eliyle kullananlar için sağ tarafında kalan tuşlar rahatsız edebilir
20m ömürlü Omronlarda 50m olanlara nazaran çift tıklama daha az görülüyor. Sanırım bu yüzden Glorious bu switchleri kullanıyor. Farenin sadece üst bölümü perfore ben bir sorun yaşamadım. Normal bir fare gibi. Ergonomik fareleri düşünüyorsanız Viper pek uygun değil belirttiğiniz gibi. Ama sağ taraftaki tuşlar rahatsız edebilir diye düşünmeyin Viperın yan tuşları gövde ile aynı hizada. Basması da benim için biraz zor oluyor. Model D Rivala daha yakın. Deathadder V2ye de bakabilirsiniz. Model D fiyatları biraz yüksek.

Gümrükten sonrası PTT ile.

Razer DeathAdder Elite kullanıyorum şu an sıkıntım Razer'ın Skatez'leri eskidiği için ve elimde çok terlediği için bu modeli sipariş etmeyi düşünüyorum sence Razer yerine buna geçmem mantıklı olur mu memnun kalır mıyım? Kullanan insanlar genelde çok memnun kaldıklarını söylüyorlar. Yardımcı olur musunuz acaba? Mouse pad im QCK.

Dostum selam, merak ediyorum acaba aldın mı kullanıyor musun ben de da Chroma kullanıyorum ve değiştirmek istiyorum işin aslı Razer'da’yı ciddi anlamda seviyorum fakat Skatez'leri ve sensörü eskisi gibi hissettirmiyor “Skatez'leri değiştirmeme rağmen” eğer sen Gloriorus edindiysen tecrübeni paylaşır mısın DeathAdder kullanan birinin yorumlaması daha sağlıklı olur benim açımdan.

Geri
Yukarı