GM 20 Pro root nasıl atılır?

Hala uğraşmaktayım eğer TWRP cihaz ağacı oluşturucusu destekleseydi daha kolay olurdu.

Çoğu şeyi denedim ama cihaz elimde olmadığı için hepsi başarısız oldu ama son olarak TWRP.
Portlama yöntemini kullanacağım cihazın stock ROM'unu çıkartmaya uğraşıyorum.
Hâlâ bir gelişme yok mu?

TWRP cihaz ağacı oluşturucusu bu cihazın Recovery dosyasını desteklemiyor son olarak TWRP portlamayı deneyeceğim ne kadar çalışır bunu bilemem
Hala yok mu?

Hala yayınlanmadı mı bana da lazım

Stock ROM kodunu mu?

Bir şey yapabildiniz mi?

Ne oldu? Son durum ne, atabildiniz mi?
Ne oldu konu başarın hadi şunu bekliyoruz

Telefon daha yeni olduğu için biraz beklememiz gerekecek galiba

Şey ben bir tane GM20Pro'nun stock ROM buldum: Google Drive - Virus scan warning. Bakmadım gerçek midir sahte midir diye.

Hala bir gelişme yok mu? Yaklaşık bir aydır çıkmasını bekliyorum.

Hâlâ bir gelişme yok mu?

EVET SONUNDA BİTTİ!

Buyurun linki TEST için:

Ama siz siz olun bunu denemeden önce bir yedek alın ve nasıl yapıldığına dair bilgi edinin oluşacak sorunlardan ben sorumlu değilim

Bazı bölümlendirmeler çalışmayabilir
Bu recovery portlanmıştır ve u konuda verilen GM20 PRO stock romunun recovery dosyası kullanılmıştır ama GM20 de çalışmayacağı kesin değildir
Arkadaşlar eğer ilk attığım twrp çalışmazsa bunu deneyin:
Ama ilk önce ilk attığım versiyonu deneyin eğer çalışmazsa ikinciyi deneyin

Çalışıp çalışmadığını bildirirseniz sevinirim :cool:

Son düzenleme:
Hala uğraşmaktayım eğer TWRP cihaz ağacı oluşturucusu destekleseydi daha kolay olurdu.

Çoğu şeyi denedim ama cihaz elimde olmadığı için hepsi başarısız oldu ama son olarak TWRP.
Portlama yöntemini kullanacağım cihazın stock ROM'unu çıkartmaya uğraşıyorum.

TWRP cihaz ağacı oluşturucusu bu cihazın Recovery dosyasını desteklemiyor son olarak TWRP portlamayı deneyeceğim ne kadar çalışır bunu bilemem.

Evet sonunda bitti!

Buyurun linki test için:

Ama siz siz olun bunu denemeden önce bir yedek alın ve nasıl yapıldığına dair bilgi edinin oluşacak sorunlardan ben sorumlu değilim.

Bazı bölümlendirmeler çalışmayabilir.
Bu Recovery portlanmıştır ve u konuda verilen GM20 Pro stock romunun Recovery dosyası kullanılmıştır ama GM20 de çalışmayacağı kesin değildir.
Arkadaşlar eğer ilk attığım TWRP çalışmazsa bunu deneyin:
Ama ilk önce ilk attığım versiyonu deneyin eğer çalışmazsa ikinciyi deneyin.

Çalışıp çalışmadığını bildirirseniz sevinirim :cool:

Kendiniz test edip çalıştırabildiniz mi? Eğer öyle ise ben de kurup test etmek isterim.

Kendiniz test edip çalıştırabildiniz mi? Eğer öyle ise ben de kurup test etmek isterim.

Ne yazık ki hayır çünkü cihaz elimde değil normalde alınacaktı ama bulamadık bu yüzden farklı bir cihaz aldık zaten cihaz bende olsa sıfırdan en güncel sürümünü oluştururdum ama bu TWRP sadece root atmak vs gibi işler için zaten telefona yapılmış herhangi bir Custom ROM veya TWRP yok bu ilk olacak
ama eğer test sonrası başarısız olursa

stock recovery GM20 PRO için

Son düzenleme:
Ne yazık ki hayır çünkü cihaz elimde değil normalde alınacaktı ama bulamadık bu yüzden farklı bir cihaz aldık zaten cihaz bende olsa sıfırdan en güncel sürümünü oluştururdum ama bu TWRP sadece root atmak vs gibi işler için zaten telefona yapılmış herhangi bir Custom ROM veya TWRP yok bu ilk olacak
ama eğer test sonrası başarısız olursa

stock recovery GM20 PRO için

Yukarıda attığınız dosyaların ikisini de denedim fakat cihaz kendi recoverysinden başlıyor yeniden.

Yukarıda attığınız dosyaların ikisini de denedim fakat cihaz kendi recoverysinden başlıyor yeniden.
Yanlış bir bölümlendirmeye flash etmiş olabilirsin yoksa cihazın donması gerekiyordu bu cihazın bölüm isimleri çok garip mesela normade sistem bölümünün adı system olur ama bu cihazda super olarak geçiyor
bu komutu yazarsan emin olbilirsin
fastboot boot recovery.img
eğer yine olmaz ise birde bunuu deneyin

Son düzenleme:
Yanlış bir bölümlendirmeye flash etmiş olabilirsin yoksa cihazın donması gerekiyordu bu cihazın bölüm isimleri çok garip mesela normade sistem bölümünün adı System olur ama bu cihazda super olarak geçiyor.
Bu komutu yazarsan emin olbilirsin.
Fastboot Boot Recovery. İmg.
Eğer yine olmaz ise bir de bunuu deneyin.

1619528047929.png

"FAILED (Status read failed (Too many links))" şeklinde bir hata alıyorum.

Attığınızı da deneyeceğim şimdi.

Attığınız dosyayı flashladıktan sonra cihaz bootloopa girdi hocam :). Kurtarabilmemin bir yolu var mıdır acaba?
Cihazı bootloopdan çıkarıp üçünü tekrar flashladım ama hiçbiri çalışmadı. Cihaz kendini birkaç kere yeniden başlatıp eski recoveryi kuruyor. Boot komutu ile denediğimde ise yukarıda attığım sorun ile karşılaştım.

Son düzenleme:
TWRP cihaz ağacını buradaki rehberden yararlanarak oluşturdum. Fakat internette Android 10 için nasıl TWRP derleneceği hakkında bilgi bulamadım. Oluşturduğum ağacı buraya bırakıyorum.

GM20Pro Twrp Tree
bu cihaz ağacı için çok teşekkürler eksikleri giderdim ve şimdi derleyeceğim
TWRP cihaz ağacını buradaki rehberden yararlanarak oluşturdum. Fakat internette Android 10 için nasıl TWRP derleneceği hakkında bilgi bulamadım. Oluşturduğum ağacı buraya bırakıyorum.

GM20Pro Twrp Tree
Acaba şu linkteki uygulamayı indirip test sonuçlarını bana ekran görüntüsü olarak gönderebilirmisiniz bu uygulama cihazın a ve b sistem ve vendor bölümlerinin olup olmadığını belirleyecek eğer a ve b varsa bazı fstab dosyaları ve libler eklenmesi gerekecek eğer bu bilgiyi edinemezsek biraz sorun çıkar araştırdım ama bulamadım

Son düzenleme:
Bu cihaz ağacı için çok teşekkürler eksikleri giderdim ve şimdi derleyeceğim.

Acaba şu linkteki uygulamayı indirip test sonuçlarını bana ekran görüntüsü olarak gönderebilir misiniz bu uygulama cihazın A ve B sistem ve vendor bölümlerinin olup olmadığını belirleyecek eğer A ve B varsa bazı fstab dosyaları ve libler eklenmesi gerekecek eğer bu bilgiyi edinemezsek biraz sorun çıkar araştırdım ama bulamadım.

Screenshot_20210502-143037.pngScreenshot_20210502-143017.png

Burada sadece a olarak gözüküyor fakat farklı bir uygulamadan baktığımda ab olarak gözüküyor.
Xda'da şöyle bir yazı gördüm.
1619957079921.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı