GM 20 Pro root nasıl atılır?

Telefonun ROM'unu çıkartabilir miyiz kendi telefonumuzdaki mümkün mü? Programla Vs. internetteki sorunlu. Ve Android 11 oldu telefon. Eğer bunun yöntemi varsa denemeliyiz. Onla TWRP oluştururuz.

Cihazın ön yükleyici kilidini açın cihazın son stock ROM'unu indirin ROM'dan boot. İmg dosyasını çıkartın telefona kuracağınız Magisk Manager ile boot. İmg yi yamalayın sonra adını boot. İmg olarak değiştirin sonra fastboot ile flash etmek için şu komutu girin fastboot flash boot boot. İmg.
Telefonu açtığınızda root atılmış olmalı fakat bu çok riskli bir yöntemdir direk TWRP üzerinden yapmak daha güvenli fakat şu an cihaz yeni olduğu için TWRP yazılmamış yakın zamanda bu telefon elime geçecek o zaman ona bir TWRP yapıp linkini paylaşabilirim test etmeniz için.

Teşekkürler bu bilgi çok işime yarayacak.

Arkadaşım başlamıştı, hatta Android 12 vs. Açmıştı o cihaza ama cihaz adam olmayınca salmıştı @mburaktekin bilir.

Ben şu anda boot. İmg flashlamaya çalışıyorum telefona ama Fastboot görmüyor cihazı neden anlamadım.

Arkadaşlar gece 5 buçuğa kadar araştırma yaptım ve vardığım sonuçları size anlatacağım. Sp flash tool ile yüklemeye çalıştığınız stock ROM asla çalışmayacak çünkü bu stock ROM'un "scatter file" denilen dosyası eMMC için oluşturulmuş fakat GM 20 Pro ufs dosya sistemini kullanıyor. Yani yapmaya çalışsanız bile herkesin bahsettiği gibi bootloopa gireceksiniz. Ben denediğimde bana hata verdi ve iyi ki de hata vermiş çünkü telefonsuz kalırdım. Bu işin sonunda ya General Mobile bizi yenecek ya da biz bir şekilde ufs-eMMC fark etmeksizin destekli bir recovery bulup bunu yükleyeceğiz.

Cihazın chipseti MT6771V/CT ve Google'a bunu yazdığımda çok az sayıda teknik makale görüyorum. Bu chipset için herhangi bir unofficial TWRP çalışmasına rastlamadım. Üstteki arkadaş bir şeyler yapmaya çalışmış ama cihazın OEM kilidini açsam bile içine Fastboot ile bir şey yükleyemediğim için işlem yapamıyorum.

Garip bir şekilde benim bilgisayarımda ADB cihazı görüyor ama Fastboot'a girdiğimde bilgisayarım cihazı görmemeye başlıyor. Bulabildiğim tüm sürücüleri yükledim ve ne olursa olsun beceremedim. Windows 11 kullanıyorum.

Ben şu anda boot. İmg flashlamaya çalışıyorum telefona ama Fastboot görmüyor cihazı neden anlamadım.

Arkadaşlar gece 5 buçuğa kadar araştırma yaptım ve vardığım sonuçları size anlatacağım. Sp flash tool ile yüklemeye çalıştığınız stock ROM asla çalışmayacak çünkü bu stock ROM'un "scatter file" denilen dosyası eMMC için oluşturulmuş fakat GM 20 Pro ufs dosya sistemini kullanıyor. Yani yapmaya çalışsanız bile herkesin bahsettiği gibi bootloopa gireceksiniz. Ben denediğimde bana hata verdi ve iyi ki de hata vermiş çünkü telefonsuz kalırdım. Bu işin sonunda ya General Mobile bizi yenecek ya da biz bir şekilde ufs-eMMC fark etmeksizin destekli bir recovery bulup bunu yükleyeceğiz.

Cihazın chipseti MT6771V/CT ve Google'a bunu yazdığımda çok az sayıda teknik makale görüyorum. Bu chipset için herhangi bir unofficial TWRP çalışmasına rastlamadım. Üstteki arkadaş bir şeyler yapmaya çalışmış ama cihazın OEM kilidini açsam bile içine Fastboot ile bir şey yükleyemediğim için işlem yapamıyorum.

Garip bir şekilde benim bilgisayarımda ADB cihazı görüyor ama Fastboot'a girdiğimde bilgisayarım cihazı görmemeye başlıyor. Bulabildiğim tüm sürücüleri yükledim ve ne olursa olsun beceremedim. Windows 11 kullanıyorum.

Arkadaşlar şu an itibarıyla Fastboot işleminde "waiting for any device" kısmında takılan arkadaşlarım için sorunu çözmüş bulunmaktayım.

Fastboot okumamasının sebebi internetteki neredeyse bütün MediaTek sürücülerinin artık Windows 7 ve sonrasında çalışmıyor olması. Bu yüzden cihazım Fastboot modunda bilgisayara bağlıyken aygıt yöneticisinde tanımlanmamış cihazı buldum. Cihazın donanım kimliği.

USB\VID_0E8D&PID_201C

İnternette arattım ve sürücüyü buldum. Huawei şirketine bağlı bir ADB arayüz sürücüsüdür bu.

https://www.kisa.link/Qm6w sürücüyü buradan indirebilirsiniz.

Kurmak için yapmanız gerekenleri kısaca anlatıyorum;

1.cihazınızı "ADB reboot Bootloader" komutunu kullanarak Fastboot moduna alın.
2.cihazınız kablo ile bilgisayara bağlıyken Aygıt Yöneticisi'ni açıp üstünde ünlem işareti bulunan Android cihazınızı bulun.
3. sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir deyin ve "bilgisayarımdaki sürücülere göz at" tıklayın.
4. indirdiğiniz dosyanın içindeki her şeyi masaüstünde bir klasör oluşturup içine atın.
5.sürücü yükleme kısmına gelip "göz at"a tıklayarak klasörü seçin ve "alt klasörlerle birlikte" tikini işaretleyin.
6.sonraki tuşuna basın ve karşınıza çıkan "yükle-ilerle" gibi her şeye tıklayın ve kurulum tamamdır.

Telefonunuzun kablosunu çıkarıp tekrar takın ve komut satırında "Fastboot devices" yazarak olup olmadığını kontrol edin. Eğer olmadıysa telefonu yeniden Fastboot modunda başlattıktan sonra kabloyu tekrar takın. Olması gerekiyor.

Son düzenleme:
Sürücüler düzgün kurulmamış da ondan. Telefonu fastboot moduna alın, bilgisayara bağlayın, aygıt yöneticisinde "ANDROID" veya ünlemli bir aygıt çıkacak, sürücüleri güncelleştir> kendi bilgisayarımdan seç>sürücüleri elle seçmeme izin ver diyip SS atar mısınız?
Arkadaşım başlamıştı, hatta Android 12 vs vs açmıştı o cihaza ama cihaz adam olmayınca salmıştı @mburaktekin bilir.
Bana Whatsapp'tan yazabilir misin?

Sürücüler düzgün kurulmamış da ondan. Telefonu fastboot moduna alın, bilgisayara bağlayın, aygıt yöneticisinde "ANDROID" veya ünlemli bir aygıt çıkacak, sürücüleri güncelleştir> kendi bilgisayarımdan seç>sürücüleri elle seçmeme izin ver diyip SS atar mısınız?

Bana Whatsapp'tan yazabilir misin?
Bende istiyorum o arkadaştan

Yeni konular

Geri
Yukarı