GM 20 Pro YouTube'da 1080p videolar kasıyor

m1rac

Femtopat
Daha fazla  
Daha 2 gün önce GM 20 Pro aldım. YouTube 720p izlerken videoda gram takılma yok, gayet akıcı. Ama videoyu 1080p yaptığım zaman sanki 10 FPS video izliyorum. Telefonu sıfırladım aynı. YouTube'u sıfırladım, kaldırdım geri yükledim, yok. Hala aynı. Sorunun ne olduğunu da bilmiyorum. Chrome'da mı öyle oluyor diye bakayım dedim Chrome'da 1080p yok bile. Telefonlardan çok anlayan biri değilim, eğer yardımcı olursanız sevinirim.

Epey'de yazdığına göre 2340x1080 çözünürlüğü var ve Helio P70 işlemci kullanıyor. İşlemcinin sitesinde ise maksimum 2160x1080 ekran çözünürlüğü desteklendiği yazıyor. Desteklediği video codeclerini yazmışlar fakat maksimum desteklediği çözünürlük, bit değeri ve FPS gibi değerleri yazmaya tenezzül etmemişler. Tahminimce hem daha yüksek boyutlu ekran kullandıkları için performans sorunu oluyor hem de işlemci 1080p videoları oynatabilecek kapasitede değil.

MPV Player ile 1080p video açın, sağ üstteki ayarlar kısmından "Toggle Stats" deyip videoyu başa sardırın, "Dropped Frames" kısmına bir bakın. "Output" bölümünün 0 olması gerekiyor, aksi halde bir sorun vardır veya cihazın kapasitesi o kadardır. Videonun kodeği filan da buna etki edeceğinden direkt YouTube üzerinden bir video indirip test etmeniz daha iyi olur. 1080p 60 FPS H.264 8-bit video indirebilirsiniz. Ayrıca MPV Player ile test ederken hem Software Decoder hem de Hardware Decoder ile test edin. Video bulamazsanız ben yardımcı olurum.

Bende de Venüs Z10 var fakat en fazla 1080p 50 FPS destekliyor. 1080p 60 FPS izlerken kare dropları oluyor.

Epey'de yazdığına göre 2340x1080 çözünürlüğü var ve Helio P70 işlemci kullanıyor. İşlemcinin sitesinde ise maksimum 2160x1080 ekran çözünürlüğü desteklendiği yazıyor. Desteklediği video codeclerini yazmışlar fakat maksimum desteklediği çözünürlük, bit değeri ve FPS gibi değerleri yazmaya tenezzül etmemişler. Tahminimce hem daha yüksek boyutlu ekran kullandıkları için performans sorunu oluyor hem de işlemci 1080p videoları oynatabilecek kapasitede değil.

MPV Player ile 1080p video açın, sağ üstteki ayarlar kısmından "Toggle Stats" deyip videoyu başa sardırın, "Dropped Frames" kısmına bir bakın. "Output" bölümünün 0 olması gerekiyor, aksi halde bir sorun vardır veya cihazın kapasitesi o kadardır. Videonun kodeği filan da buna etki edeceğinden direkt YouTube üzerinden bir video indirip test etmeniz daha iyi olur. 1080p 60 FPS H.264 8-bit video indirebilirsiniz. Ayrıca MPV Player ile test ederken hem Software Decoder hem de Hardware Decoder ile test edin. Video bulamazsanız ben yardımcı olurum.

Bende de Venüs Z10 var fakat en fazla 1080p 50 FPS destekliyor. 1080p 60 FPS izlerken kare dropları oluyor.
Output kısmında 0 yazıyor ve video gayet akıcı. Görselde ekledim siz daha iyi anlarsınız diye. Ama Youtube'da hala aynı değişiklik yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210215-181500.png
    Screenshot_20210215-181500.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 123
43 diyor hocam. Benim tahminim cihazda sıkıntı olduğu yönündeydi fakat sadece YouTube'da oluyorsa bilmediğim bir durum.

Bende de GM9 Pro var, 5 ay önce aldım yaklaşık. Ana menülerde çok kasıyor. General Mobile alınmaz.

Yarın garantiye götüreceğim. Teşekkürler.
--Güncelleme--

Telefonu garantiden aldım.

Teknisyenin NotuYazılım güncellendi detaylı test edildi.Kullandığınız internetten kaynaklı bir problem olabilir wifi'nizi ve operatörünüzdeki interneti kontrol etmeyi unutmayınız.
Değişen Parçalar
Arıza BilgisiTamir BilgisiParça AdıGaranti Durumu
Uygulama HatasıYazılım Güncelleme-SW4Garanti Dahili

Yağ gibi akıyor videolar. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Ben de aynı telefonu satın aldım ne yapmam gerekiyor yağ gibi akması için aynı benim sorunumu yazmışsın resmen.
Kanka ben garantiye yolladım. Bir süre düzeldi, şuan gene aynı. 1080p' de çok nadir kasıyor. Yeniden başlat yapınca düzeliyor. 2k ve 4k videolar 1 FPS. Eğer yeni aldıysan iade et.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı