GM 21 nasıl şarj edilmeli?

Tam kapanana kadar kullanın diyordu internette..
Ben telefonu açayım ve şarj 20 olunca hiçbir şekilde kapatmadan şarja takmamı mı önerirsiniz?
Kardeşim %10 un altına düşmeyecek kesinlikle en son o yani ama 15 16 17 de falan takabilirsin acil bir durum olur o an şarj edemezsin 10 a kadar beklersin. Olay bu. Bir de 100 olmayacak. 99 98 97 96 95 vs olacak.
İlk şarja mahsus tamamen bitirip %100'e kadar şarj edebilirsiniz bu bataryayı optimize edecektir.
Maalesef yok artık öyle şeyler ya eskide kaldı.

Bunun sebebi nedir bende Samsung S9 var gece sarja takip yatiyorum bataryaya zarar mi veriyorum bir de %10'un altina dustugu oluyor.
Gece kesinlikle şarjda bırakma cihazını. Çok tehlikeli bir durum yanarsın ruhun bile duymaz yani. Gerek yok yatmadan önce bitirme yani kardeşim ayarlayabilecek yaşta bir insansın diye düşünüyorum. %20 oldu mu bırak şunu tak şarjda veya bırak sabaha kadar dursun öyle takarsın sabah yani içine düşmenin anlamı yok telefonun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodakileri yapsam olmaz mı?

Şarj uyarısı verdiği anda telefon açıkken şarja takayım %80-90'larda çıkartıyım o zaman?
Bu sekilde kullanildıginda batarya omru sarj dongu sayisi olarak cok uzuyor. %100' kadar sarj ettiginizde ornegin 250 sarj sonrasi batarya olmeye basliyorsa bu sekilde 500-600 sarj sonrasi olmeye basliyor.

Şarj uyarısı verdiği anda telefon açıkken şarja takayım %80-90'larda çıkartıyım o zaman?
Kardeşim benim canım kardeşim. Her cihaz farklı seviyede şarj uyarısı verdiği için bunun kaç olduğunu bilemem ben. Bak açık açık söylüyorum anlaşılmayacak yahut sorulacak bir şey yok bunda. Sağlıklı bir şekilde bataryanı kullanmak istiyorsan cihazının şarjını %10 un altına düşürme, %100 e kadar da şarj etme. İster 40'da tak şarja 50 de çek 70 de 80 de çek bu bir şey değiştirmez zarar vermez. Verirse sadece cihazın soketini aşındırır yani olay bu. Max ve min değerleri söylüyorum arasında tutman lazım şarjı.

Gece kesinlikle şarjda bırakma cihazını. Çok tehlikeli bir durum yanarsın ruhun bile duymaz yani. Gerek yok yatmadan önce bitirme yani kardeşim ayarlayabilecek yaşta bir insansın diye düşünüyorum. %20 oldu mu bırak şunu tak şarjda veya bırak sabaha kadar dursun öyle takarsın sabah yani içine düşmenin anlamı yok telefonun.

Yatmadan once bitirdigimden degil sabah 100 olsun diye kac olursa olsun takıp yatiyordum dedigin gibi yapayim madem bir de niye bu kadar sert uyariyon sakin ol :D

Bu sekilde kullanildıginda batarya omru sarj dongu sayisi olarak cok uzuyor. %100' kadar sarj ettiginizde ornegin 250 sarj sonrasi batarya olmeye basliyorsa bu sekilde 500-600 sarj sonrasi olmeye basliyor.
Hayır bu tamamen bir yalan yanlış bilgi. Olay şu batarya eğer tamamen boşalırsa ki başıma geldi %0 olursa tekrardan şarj almayabilir yani çöp olur benim eski bataryam oldu. %100 olduğunda ise yüksek gerilim oluyor yani artık en üst seviyeye çıktığından dolayı o yüksek gerilim bataryayı ister istemez yıpratıyor. Olay bundan ibaret.

Yeni konular

Geri
Yukarı