GM5+ vs A3 2016 vs Xperia XA

Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar sadece 3 seçeneceğim var, GM5+, Delta garantili A3 2016, 2.el 1-2 ay kullanılmış Sony Xperia XA. Kamera benim için ön planda A3 2016 bu konuda daha iyi, ancak biliyorum ki GM5+ donanım olarak, yazılım olarak A3 2016'dan önde. Ama korkum şu, GM5+ alıp, sorun yaşamayan yok resmen. Özellikle şarj portunda sorun yaşıyor birçok kişi, birde her güncellemede telefonuna garip şeyler olanlar var, ahize sesi kısılması vs. GM5+ gayet iyi, ama bu sorunlarıyla beni korkutuyor. XA Desek, tasarım olarak çok iyi, kamera olarak da süper, ancak bunda ise MTK işlemciye güvenemiyorum ve birde neden insanlar 1 aylık telefonlarını satmaya çalışıyor, buda beni düşündürdü. Benim için kamera, uzun ömürlülük, ve sosyal medya uygulamalarını kullanımda sorun çıkarmaması önemli, oyunla işim yok. Uzun ömürlü bir cihaza ihtiyacım var, tabii ki 1000TL'lik cihazlardan amiral gemisi performansı beklemiyorum ancak, sorun çıkarmaması önemli. Bütçem başta 1300 idi ancak düşürmek zorunda kaldım, yoksa direk Galaxy C5 alıp geçecektim. Ama şimdi seçeneklerim bunlar. @BERWAR

Son düzenleyen: Moderatör:
@Berkant Ayhan Karabudak Üçü arasından önerim XA olur. GM firmasına güvenmiyorum. A3 2016 modeli de donanım kötü bir telefon. XA modelinde Mediatek Helio P10 işlemcisi kullanılıyor, bu işlemci SD 617 performansında bir işlemci. Sorun yaratacağını sanmam, Mediatek işlemciler kötü değil. Geçen sene Sony M5 modelinde bu işlemciyi kullanmıştı o telefonda çok sorun çıkmıştı, sorunun nedeni Sony firmasından kaynaklanıyordu. Çünkü başka telefonlarda da bu işlemci kullanılıyor ve herhangi bir sorun yok. Samsung C5 modeli gittigidiyor sitesinde 1215 TL'ye satılıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sony XA al. Hem kamera hem de performans olarak diğerlerinden daha iyi. GM kötü diyenlere bakma sen ben kullanıyorum ve hiçbir sıkıntısını görmedim. Forumda kullanan da var ve onlarda cok memnun.

@Berkant Ayhan Karabudak Üçü arasından önerim XA olur. GM firmasına güvenmiyorum. A3 2016 modeli de donanım kötü bir telefon. XA modelinde Mediatek Helio P10 işlemcisi kullanılıyor, bu işlemci SD 617 performansında bir işlemci. Sorun yaratacağını sanmam, Mediatek işlemciler kötü değil. Geçen sene Sony M5 modelinde bu işlemciyi kullanmıştı o telefonda çok sorun çıkmıştı, sorunun nedeni Sony firmasından kaynaklanıyordu. Çünkü başka telefonlarda da bu işlemci kullanılıyor ve herhangi bir sorun yok. Samsung C5 modeli gittigidiyor sitesinde 1215 TL'ye satılıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hepsi arasında XA en iyisi, ancak korkum şu. Hadi MTK öyle böyle alışırım da, neden satılmaya çalışılan telefonların hepsi 2 haftalık. Yani kötü mü ki insanlar satmak istiyor? Beni bu çok düşündürdü, çok derin bir düşünce tabi, hatta belki saçma bile olabilir ama. :D Satılmak istenen en kullanılmış XA 2 aylık. Kafamı bu çok karıştırdı. GM5+ Sorunsuz olsa, koşa koşa gidip alırdım ama.

Hepsi arasında XA en iyisi, ancak korkum şu. Hadi MTK öyle böyle alışırım da, neden satılmaya çalışılan telefonların hepsi 2 haftalık. Yani kötü mü ki insanlar satmak istiyor? Beni bu çok düşündürdü, çok derin bir düşünce tabi, hatta belki saçma bile olabilir ama. :D Satılmak istenen en kullanılmış XA 2 aylık. Kafamı bu çok karıştırdı. GM5+ Sorunsuz olsa, koşa koşa gidip alırdım ama.

GM 5'in hiçbir sorunu yoktur, sorunu olanların GM 5'lerin hepsi 1. nesildir. Şu anda piyasada satılan GM 5'lerin neredeyse hepsi 2. nesildir. Sony'in MTK işlemcilere optimizasyon sorunu varmış (bugün öğrendim). Zaten A3'16 iyi bir telefon değil. @SideWinder @Alcatraz JR bunlar kullanan arkadaşlar. Sorabilirsiniz.

GM 5'in hiçbir sorunu yoktur, sorunu olanların GM 5'lerin hepsi 1. nesildir. Şu anda piyasada satılan GM 5'lerin neredeyse hepsi 2. nesildir. Sony'in MTK işlemcilere optimizasyon sorunu varmış (bugün öğrendim). Zaten A3'16 iyi bir telefon değil. @SideWinder @Alcatraz JR bunlar kullanan arkadaşlar. Sorabilirsiniz.
Sağ olun hocam, etiketlediğiniz için.

Evet GM'in ilk serisi faciaydı. Ama şuan düzeldi.

Sorularınıza cevap verebilirim, telefonu 1 aydır kullanmaktayım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı