Çözüldü GM8 güncel yazılımı eski yazılım ile değiştirmek (ROOT/TWRP)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

caho11

Hectopat
General Mobile GM8 telefonum var. Root veya TWRP yüklemek istiyorum ve cihazım fastboottayken tepki vermiyor muhtemelen şubat 2021 tarihinde gelen güncellemeden kaynaklanıyor çünkü ondan önce yapanlar varmış, gördüm... Ben de şimdi bulduğum metotlardan birinin tarihine baktım ve eğer o yazılım versiyonunu yüklersem root veya TWRP atabilirim diye düşündüm.
Sizce olur mu veya nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
General Mobile GM8 telefonum var. Root veya TWRP yüklemek istiyorum ve cihazım fastboottayken tepki vermiyor muhtemelen şubat 2021 tarihinde gelen güncellemeden kaynaklanıyor çünkü ondan önce yapanlar varmış, gördüm... Ben de şimdi bulduğum metotlardan birinin tarihine baktım ve eğer o yazılım versiyonunu yüklersem root veya TWRP atabilirim diye düşündüm.

Fastboot'ta iken driverları yüklü mü?
Şu rehberime göz atın. Ben sizin telefona göre TWRP bulayım. Ek olarak Custom ROM desteği varsa Custom ROM kurmanızı tavsiye ederim.

@Umut Nas.

Fastboot'ta iken driverları yüklü mü?
Şu rehberime göz atın. Ben sizin telefona göre TWRP bulayım. Ek olarak Custom ROM desteği varsa Custom ROM kurmanızı tavsiye ederim.

Çözüm
Evet, driverları da kurmuştum ADB fastboot u da her şey tamamdı yine de olmuyor.
Custom ROM desteği olup olmadığını bilmiyorum nasıl öğrenebilirim bir de neden Custom ROM öneriyorsunuz? Ben daha önce J7 cihazına çok kurdum ama fazla stabil olmadı.
Her şeyi kurarak geldim cihazı da gördü ama hep burada kalıyor. Cihazda penguen işareti var yani fastbootta olduğuna da eminim.
-Komut ile OEM unlock yapmadım ondan olabilir mi? Geliştirici seçeneklerinden açık ama zaten ve unlock yapmayı deniyorum aynı bu ekranda kalıyor.

1660132678188.png

Son düzenleme:
Sorun şu sanırım: Cihazımı fastboottaiken terminal göremiyor.
Fastboottayken ADB devices komutu ile deneyerek elde ettiğim sonuç:

1660132903254.png

Tamam güncelleştirmeyi yaptım, artık gördü. Fakat şimdi de Partition flashing not allowed diyor. Önce OEM kilidi mi açmalıyım?

1660135159290.png

Geri
Yukarı