Custom ROM GM8-sprout için Custom ROM nasıl derlenir?

kaggee6

Femtopat
Daha fazla  
Ben GM8-sprout telefonun kullanıyorum. Bu cihaz için en fazla Android 11'e kadar Custom ROM var fakat ben bu cihazda Android 12 ve yukari surumleri kulanmak istiyorum ve bunu kendim nasıl yaparim?

Kaynaklar ve kendi bildiginiz bilgileri harmanlayarak yazarsaniz hos olur.

GSI kullan yazmayin.

Bir miktar anladim fakat bu islerde yeniyim biraz detayli anlatirsaniz nasıl yapacağımi kavrayabilirim diye dusunuyorum.

Attığım XML dosyasında 4 tane kaynak var. Bunlar sırasıyla device-tree, device-tree, vendor-tree ve kernel.

2 tane device-tree var, 1. device-tree 2. device-tree ye ihtiyaç duyuyor.

Bu XML kısmı tamamen kaynak tanılama işlemi. Kaynak yoksa bunları oluşturmaya bakmalısın. Ayrıca oluşturduğun kaynak Build ediceğin ROM sürümüne uyumlu olmalı.
Misal ben bu kaynaklar ile Android 14 yapamıyorum kernel bazında eksikler var, çözmesini bilseydim çözerdim fakat bilgim o kadar yok.

Bu bir konuda üstün körü olsa da anlatılacak kadar basit değil hocam. 2 tane kaynak atayım size okuyup anlayıp devam edersiniz.

Attığım XML dosyasında 4 tane kaynak var. Bunlar sırasıyla device-tree, device-tree, vendor-tree ve kernel.

2 tane device-tree var, 1. device-tree 2. device-tree ye ihtiyaç duyuyor.

Bu XML kısmı tamamen kaynak tanılama işlemi. Kaynak yoksa bunları oluşturmaya bakmalısın. Ayrıca oluşturduğun kaynak Build ediceğin ROM sürümüne uyumlu olmalı.
Misal ben bu kaynaklar ile Android 14 yapamıyorum kernel bazında eksikler var, çözmesini bilseydim çözerdim fakat bilgim o kadar yok.

Bu bir konuda üstün körü olsa da anlatılacak kadar basit değil hocam. 2 tane kaynak atayım size okuyup anlayıp devam edersiniz.

Atiniz kaynaklari inceleyecegim eger olumlu ya da olumsuz sonuç alirsam donus yapacağım.

Simdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı