Gmail adresleri en sağlam nasıl korunur?

Messi3

Attopat
Başlıkta da yazdığım gibi Gmail adresleri en sağlam nasıl korunur? Sağlam ve uzun şifre, diğer e-posta, 2 adımlı koruma ve diğer bir telefon numarası eklemek. Telefona bilinmeyen program yüklememek, bilinmeyen linke tıklamamak ve ücretli antivirüs kullanmak. Telefona başka bir uygulama kurmadan yapılabilecek en sağlam koruma bu mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da yazdığım gibi Gmail adresleri en sağlam nasıl korunur? Sağlam ve uzun şifre, diğer e-posta, 2 adımlı koruma ve diğer bir telefon numarası eklemek. Telefona bilinmeyen program yüklememek, bilinmeyen linke tıklamamak ve ücretli antivirüs kullanmak. Telefona başka bir uygulama kurmadan yapılabilecek en sağlam koruma bu mudur?
Evet, hepsini saymışsınız denebilir.

@elveriş "Özel hayatın gizliliği" denilen bir şey var. Kimse bilgilerini çarşaf gibi sermek zorunda değil.

@elveriş "özel hayatın gizliliği" denilen bir şey var. Kimse bilgilerini çarşaf gibi sermek zorunda değil.

İstediği kadar gizlesin hocam herkesin bilgileri açık beyan ortada. Eğer saçma sapan sitelere bilgilerini yazmıyorsa zaten çalınacak değil.

@elveriş O iş öyle değil işte. Ben toplu bir Wi-Fi ağına bağlandığım için çift faktör koruması olmayan iki mailimi kaybetmiştim. Ağ üzerinden de sızılabiliyor.

Mailler gittikten sonra da bana şantajvari mesajlar yolladılar. İşin içinde olmayan biri o mesajlardan aniden tırsıp ne denilirse yapabilir. Herkes yapabilir. İnsanın yumuşak karnını bulsunlar yeter ki. Yani kötü bir çağda yaşıyoruz. Umarım kimsenin başına gelmez ama "olmaz, yemem" dediğimiz şeyler de olabiliyor. Büyük konuşmamak ve dikkat etmek gerek.

Teşekkürler cevaplar için. Sağlam koruma yapmak için illa bence ünlü veya önemli biri olmaya gerek yok diye düşünüyorum. Forumda hesaplarını çaldırıp bir sürü sorun yaşayan kişi var yazılım ve güvenlik bölümünde.

Mesela benim oyun hesaplarım var, şurada 3-5 neyse ayırabildiğim parayla orijinal oyun almaya çalışıyorum, yazık değil mi şimdi bunu çaldırsam zaten forumda orijinal oyun zar zor alıyor bir sürü kişi benim gibi.

Son düzenleme:
Ben de sizin gibi her hesabıma önemler alıyorum. Her hesaba iki faktörlü doğrulama açtım. Ama google hesabına gelişmiş koruma programı denilen bir ayar varmış. Iki güvenlik anahtarı alıp kayıt oluyorsunuz ve anahtar harici giriş yaptırmıyor.

Buyrun linki:

Geri
Yukarı