Gmail depolama sorunu

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Fotoğraflar uygulamasında ücretsiz ve sınırsız depolamayı seçmeme rağmen, cihazımda kameraya yanlışlıkla dokunup çektiğim 1 saniyelik ve 1MB boyutunda videonun yedeklenmesi ve formatının desteklenmemesi sonucu kotalı sisteme geçiş yapmış. Yedeklenen videoyu silip tekrar ücretsiz ve sınırsız depolamayı seçtim. Ama hala Drive ve Gmail'de durum düzelmedi. Şu an Steam kod alamadığım için bilgisayarımda Steam giriş sorunu yaşıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
IMG_20200316_182551.jpg
IMG_20200316_182456.jpg
IMG_20200316_182519.jpg

Beninle paylaşılarnlar bölümünü kontrol edebilirsiniz,google driveye başkası tarafından yüklenen dosyaları indirdiğinizde sizinde drivenize ekleniyor ve kotayı dolduruyor.Eğer varsa silebilirsiniz birkaç dakika sonra alan boşalıcaktır.

Beninle paylaşılarnlar bölümünü kontrol edebilirsiniz,google driveye başkası tarafından yüklenen dosyaları indirdiğinizde sizinde drivenize ekleniyor ve kotayı dolduruyor.Eğer varsa silebilirsiniz birkaç dakika sonra alan boşalıcaktır.
Hayır malesef sorun yazdığınız şeyden kaynaklanmıyor. Google sınırsız depolama için belirli fotoğraf ve video formatlarını destekliyor. Malesef benim telefonumda Google'ın desteklediği video formatının haricinde bir video formatında video çekmiş. Bunuda fotoğraflara yedeklemiş. Bu yüzden sınırsız depolama özelliği pasif duruma geçiyor ve hesabım 15 GB kotalı depolamaya dönüyor. 40GB lık yedekli dosyamda askıda kalıyor. Yeni fotoğraf veya video yedekleyemiyorum. Aynı şekilde mailde alamıyorum. Çözüm olarak desteklenmeyen fotmata sahip videoyu sildim. Ayarlardan kontrol ettiğimde hesabım şu an ücretsiz ve sınırsız depolama durumunda. Ama drive ve mail de hala kotalı görünüyor. Yeni mailde alamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı