Gmail hesabıma tanımadığım biri giriyor!

TheErdem

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, yaklaşık 1 ay öncesinden Gmail hesabıma bir bildirim geldi. Hesabım yeni bir cihazda oturum açmış, önce çok kafaya takmadım çünkü daha o gün yeni bir cihazda oturum açmıştım fakat birden oyun ve sosyal medya hesaplarıma birinin giriş yaptığını ve o kişinin oturum açmış olan kişi olduğunu fark ettim. Yani kısacası e-posta hesabım çalınmıştı. Çalan kişinin oturumunu kapattım, şifremi değiştirdim ve en önemli olarak telefon numaralı doğrulama ekledim. Yani biri e posta hesabıma girmeye çalıştığında benim kendi telefonumda Gmail uygulamasına girip gelen bildirime "evet" demem gerekiyordu. Fakat bu sabah hesabımı kontrol ettim ve de ne göreyim, çocuk hesabıma tekrar giriş yapmış! Üstelik bende telefon numaralı doğrulama varken. Şimdi size sorum şu, ben bu hesabımı çalan çocuğun IP adresini veya telefon numarasını nasıl bulabilirim? Diyelim buldum bu bilgiler ile polise veya savcılığa verip suç duyurusunda bulunabilir miyim? Aslında IP adresini bulmuş olabilirim ama emin değilim, şu şekil bir yöntem izledim; Google hesabınızı yönetin>güvenlik>cihazlarınız>"hesabımı çalan kişinin cihazının ismi (eminim o cihaz olduğundan) > diğer ayrıntılar> IP adresini göster. Bu şekilde bir IP adresine ulaştım ve doğru mu bilmiyorum. Biri bana bu çocuğu nasıl bulabileceğimi ve savcılığa falan verirsem ilgilenebileceklerini söyleyebilir mi?

Not: Bu arada hesapda sadece oyun falan bağlı olsa anlayacağım kredi kartı bilgilerim dahi mevcut!
Not2: Hesabımın e-postasını hiçbir yerde paylaşmadım şifresi çok zor.

Hesap ayarlarından kendi tarayıcınız hariç diğer bağlanan cihazların erişimlerini kaldırın. Cep telefonu sms doğrulamayı aktif edin.

Sisteminize Keylogger bulaşmış olabilir, format şart.
Farklı bir bilgisayardan tüm şifrelerinizi değiştirin, Ana bilgisayarınıza format atın şu an o kişi sizin bu yazdığınız yazıyı görebiliyor, RAT kullanıyorsa kameradan bile izleniyor olabilirsiniz.
Daha yeni format attım ve ondan sonra hiç zararlı bir yazılım indirmedim.
Hesap ayarlarından kendi tarayıcınız hariç diğer bağlanan cihazların erişimlerini kaldırın. Cep telefonu SMS doğrulamayı aktif edin.

Erişimi nasıl kaldırabilirim? Sadece 2 aşamalı doğrulamayı aktif ettim SMS'i nasıl aktif edebilirim onu da söylerseniz sevinirim.

Gmail e girin sağ üstteki google hasabınıza tıklayın oradan google hesabınızı yönetine basın açılan pencereden sol taraftaki güvenlik sekmesine tıklayın, İşlemi yapan kişinin siz olduğunuzu doğrulamak için kullanabileceğimiz yollar, Bölümüne telefon numaranızı ekleyin resime baka bilirsiniz.
Ek Açıklama.jpg

Alt kısımda da bağlı cihazları göre bilirsiniz şüphelendiğiniz cihazların erişimini kapata bilirsiniz.
Saygılarımla.

Öncelikle merhaba, yaklaşık 1 ay öncesinden Gmail hesabıma bir bildirim geldi. Hesabım yeni bir cihazda oturum açmış, önce çok kafaya takmadım çünkü daha o gün yeni bir cihazda oturum açmıştım fakat birden oyun ve sosyal medya hesaplarıma birinin giriş yaptığını ve o kişinin oturum açmış olan kişi olduğunu fark ettim. Yani kısacası e-posta hesabım çalınmıştı. Çalan kişinin oturumunu kapattım, şifremi değiştirdim ve en önemli olarak telefon numaralı doğrulama ekledim. Yani biri e posta hesabıma girmeye çalıştığında benim kendi telefonumda Gmail uygulamasına girip gelen bildirime "evet" demem gerekiyordu. Fakat bu sabah hesabımı kontrol ettim ve de ne göreyim, çocuk hesabıma tekrar giriş yapmış! Üstelik bende telefon numaralı doğrulama varken. Şimdi size sorum şu, ben bu hesabımı çalan çocuğun IP adresini veya telefon numarasını nasıl bulabilirim? Diyelim buldum bu bilgiler ile polise veya savcılığa verip suç duyurusunda bulunabilir miyim? Aslında IP adresini bulmuş olabilirim ama emin değilim, şu şekil bir yöntem izledim; Google hesabınızı yönetin>güvenlik>cihazlarınız>"hesabımı çalan kişinin cihazının ismi (eminim o cihaz olduğundan) > diğer ayrıntılar> IP adresini göster. Bu şekilde bir IP adresine ulaştım ve doğru mu bilmiyorum. Biri bana bu çocuğu nasıl bulabileceğimi ve savcılığa falan verirsem ilgilenebileceklerini söyleyebilir mi?

Not: Bu arada hesapda sadece oyun falan bağlı olsa anlayacağım kredi kartı bilgilerim dahi mevcut!
Çook geç bir cevap için kusura bakmayın, yeni gördüm.Evet savcılığa verebilirsiniz.Siber suçlara girer.

Nasıl çözdünüz? Şu anda aynı durumu yaşıyorum da.

İlk olarak çocuğa oyun üzerinden ulaşıp kendisini tehdit ettim. Sonrasında hesaptan çıkınca e-postamı fazla güvenlikli bir hale getirdim. Üstüne bir hesap daha açıp oyun hesaplarımı ona bağladım. Kısacası biraz garip bir yolla yaptım. Yani çok bir yardımım dokunacağını sanmıyorum maalesef. :(

Bu arada sonradan öğrendim ki hesabım çalınmamış. Oyun hesabım arkadaşımdaymış oda şaka olsun diye çalınmış gibi yapmış bende çok ciddiye alınca söylemeye korkmuş. Bunu geçenlerde öğrendim. Beni o kadar uğraştırdı çocuk.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı