Gmail ile Google hesabı aynı şey mi?

Hayır olan Gmail hesabınızla Google hesabı açıyorsunuz.
Hocam bir yanlışınız var galiba. Ben bu ekranda yeni bir Gmail hesabı mı oluşturacağım yoksa eskiden bana ait olan bir Gmail hesabı mı yazacağım? Bunu demek istemiştim. Çünkü benim buraya yazacak bir Gmail hesabım yok. Yalnızca şuan kullandığım hesabım var.
Adsız110.png

Arkadaşlar durum karışık değil.

Google hesabı oluşturmak istediğiniz zaman sizden bir gmail hesabı yazmanızı ister.
Yukarıda yazdığım gibi bu gmail hesabı [email protected] olsun.
Google hesabınızın kullanıcı adıdır. Tüm Google hizmetlerinize bu kullanıcı hesabından erişebilirsiniz. Youtube, Haritalar, Google Play, Gmail, Google Drive vs vs.
Bu gmail hesabıyla oluşturduğunuz Google hesabınızın alt hizmetlerinden birisi de yukarıda yazdığım gibi Gmail hizmetidir ki oradan da mail gönderebilir ya da hesabınıza gelen mailleri kontrol edebilirsiniz.

Tüm bunların yanında tüm mail hesapları ile Google'ye giriş yapabilirsiniz.
Örneğin:
[email protected] hesabıyla Google'ye giriş yapabilirsiniz. Bu mail adresi bir Gmail adresi değildir lakin yine de Google'ye giriş yapıp Youtube, Haritalar, Google Play, Google Drive gibi hizmetleri kullanabilirken Gmail hizmetini kullanabilmek için ayrıca bir Gmail hesabı oluşturup [email protected] adıyla giriş yaptığınız Google hesabınıza entegre etmeniz gerekir.
Hocam bir yanlışınız var galiba. Ben bu ekranda yeni bir Gmail hesabı mı oluşturacağım yoksa eskiden bana ait olan bir Gmail hesabı mı yazacağım? Bunu demek istemiştim. Çünkü benim buraya yazacak bir Gmail hesabım yok. Yalnızca şuan kullandığım hesabım var. Eki Görüntüle 912264
Oluşturacaksınız.
Oluşturduğunuz Gmail ile tüm Google hizmetlerinden faydalanabileceksiniz. Gmail hizmeti de dahil.

Kısaca: Mail adresiniz sizin kullanıcı adınız olacak.

Oluşturacaksınız.
Oluşturduğunuz Gmail ile tüm Google hizmetlerinden faydalanabileceksiniz. Gmail hizmeti de dahil.

Kısaca: Mail adresiniz sizin kullanıcı adınız olacak.
Sağolun hocam, Anladığım kadarı ile burada yeni bir Gmail hesabı oluşturacağız. Yani eski bir gmail hesabı girmeyeceğiz. Merak ettiğim buydu. Doğru anlamışmıyım?

Sağolun hocam, Anladığım kadarı ile burada yeni bir Gmail hesabı oluşturacağız. Yani eski bir gmail hesabı girmeyeceğiz. Merak ettiğim buydu. Doğru anlamışmıyım?
Aynen öyle. Eski bir Gmail girersen bu Gmail kullanımdadır uyarısı alırsın zaten.
Bir oyunda ya da forumda kullanılan kullanıcı adını yazmak gibi. Sistem sana izin vermez.

Aynen öyle. Eski bir Gmail girersen bu Gmail kullanımdadır uyarısı alırsın zaten.
Bir oyunda ya da forumda kullanılan kullanıcı adını yazmak gibi. Sistem sana izin vermez.
Ben de Outlook gibi falan farklı bir yerden Gmail hesabı oluşturup buraya yazacağımızı zannediyordum. Outlokk gibi başka bir yerden Gmail heabı oluşturma şansımız yok anladığım kadarı ile. Doğru mu?

Ben de Outlook gibi falan farklı bir yerden Gmail hesabı oluşturup buraya yazacağımızı zannediyordum. Outlokk gibi başka bir yerden Gmail heabı oluşturma şansımız yok anladığım kadarı ile. Doğru mu?
Outlook gibi başka yerden Mail hesabı oluşturabilirsiniz. Gmail hesabı arkadaşın da dediği gibi Google Mail'dir.
Başka yerden oluşturduğunuz Outlook, Hotmail gibi hesaplarla da kayıt olabilirsiniz.
Bunun için önce bir Outlook hesabı oluşturmanız lazım ya da hali hazırda bir Outlook hesabınızın olması lazım.
Mail hesabını oluşturduktan sonra Google kayıt sayfasına geçin ve Gmail hesabı yazmanızı istediğiniz yerin altındaki "bunun yerine geçerli bir eposta adresini kullan" seçeneğini seçip.
Outlook ya da hotmail hesabınızla kayıt olun.

Gmail ile kayıt olmak istiyorsanız bunu Google kayıt sayfasından yeni bir Gmail yazarak yapmak zorundasınız.
Diğer mail altyapılarında (hotmail, Outlook) oluşturduğunuz mail ile Google hesabı oluşturmak istiyorsanız bunu yukarıda anlattığım gibi yapmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı