Gmail ile Linkedin hesabı açınca farklı kişi bilgileri çıkması

Furkan Tuna

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa, Osmangazi
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bugün başıma aşırı saçma bir şey geldi. Bir arkadaşım kendi Gmail'i ile bir linkedin hesabı açmış ancak profile girdiğinde okuduğum liseye kadar benim bilgilerim çıkmış. Daha sonra onları düzeltmiş tabii ki ama takıldığımız kısım neden benim bilgilerim çıktı? Herhangi bir şekilde linkedin hesabım yoktu, yeni açtım bu olaydan sonra ve arkadaşımın Gmail hesabının da kesinlikle benimle bir ilgi alakası yok. Şu an ben arattığımda kendi ad ve soyadımı hem kendi hesabım çıkıyor hem de onun hesabı çıkıyor, isim soy isim değiştirdiği hâlde. Kendi adıyla aratınca da çıkıyor. Sizce buna ne sebep olmuş olabilir? "Linkedin üzerinden sahte profilin açılması" diye bir profil görmüştüm, alakalı olabilir mi? İlk ekran görüntüsünde aratınca çıkan hesapları vurguladım. İkinci ekran görüntüsü de ilk başta onun bana attığı "kanka senin bilgilerin çıktı." Dediği ekran görüntüsü.

hsana.PNG

hasan çavuş2.jpg

Arkadaşınızın kaydolduğu e-posta hesabıyla yazışmanız olmuş muydu daha önce?
Hangisi sizin profiliniz?
Herhangi bir yazışmam olmadı, sadece ortak bir videomuzu YouTube'a gizli olarak yükledim. İzleyebilecek kişilerin gmail hesabını videonun izin kısmına ekledim.
Ki yazışmam olsa bile bu kadar büyük bir hata olması saçma değil mi?

İkinci link benim hesabım, Hürriyet Anadolu Lisesi olan.

Son olarak ilk mesajda «"Linkedin üzerinden sahte profilin açılması" diye bir profil görmüştüm"» yazmışım, o profil değil konu olacak. Technopat Sosyal'de gördüm o konuyu bugün benimkini açarken.

Geri
Yukarı