Gmail "şüpheli oturum açma girişimi önlendi" uyarısı

Cihazıma Kaspersky ile tarama yapıyorum. Ardından bağlantımı filan sıfırlayıp tüm şifrelerimi değiştireceğim.

Yine de dediğim gibi, "Güvenlik" deki "Şüpheli oturum açma girişimi önlendi" uyarısına tıklamamla ve oraya, uyarının geldiği Gmail'in şifresini girmemle, cihazımdaki diğer hesaplarıma erişilebilir mi?

Bu tür ihtimalleri düşününce 2 adımlı doğrulamaya bile çok güvenemiyorum.
Saygı değer hocam, sizi o link doğrudan cihaz bilgilerine yönlendirdiği için şifre istemesi normal.
Ama tabiki siber dünyada her şeye güven olmuyor. İçiniz rahat olsun.
Tarama yapıp akabinde şifreleri değiştirirseniz sorun çözülür. :)

Sana maili gönderen mail adresini atabilir misin?
Hocam o maile girmeyi deniyorum ama demin panikten bağlantımı sıfırladım ve şu anda ben olduğumu onaylamak için telefon numarası istiyor. Bağlantıyı tekrardan sıfırlarsam istemez büyük ihtimal ama tarama yapıyorum ve etkilememesi için şu anda bağlantıyı kesemiyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam "no-reply" ile başlayan bir google mailiydi. Dediğim gibi maildeki bağlantılara tıklamadım. "Google hesabınızı yönetin > Güvenlik > Şüpheli giriş denemesi" kısmına tıklayıp oraya şifremi girdim ama hala ne yapacağımı bilemiyorum.

Saygı değer hocam, sizi o link doğrudan cihaz bilgilerine yönlendirdiği için şifre istemesi normal.
Ama tabiki siber dünyada her şeye güven olmuyor. İçiniz rahat olsun.
Tarama yapıp akabinde şifreleri değiştirirseniz sorun çözülür. :)

Hocam o nedenle şifre istediğini tahmin ettim ama yine de içimde bir korku var.

Planım şu;
Tam tarama yapıp (şu anda zaten yapılan tarama yani), bağlantıyı sıfırlayıp, tekrar tam tarama yapıp, tekrardan bağlantıyı sıfırlayıp son olarak tüm şifrelerimi değiştireceğim.

Bu yolla ne kadar korunurum bilemiyorum. Aklıma bir şey gelmiyor. Karşı tarafa bir şeyin kalıcı erişim iznini filan vermiş olmaktan korkuyorum biraz.

Uykusuz ve oruçtan dolayı da susuz kalacağım gibi görünüyor :/ Keşke o Gmail'e hiç girmeseydim.

Hocam o maile girmeyi deniyorum ama demin panikten bağlantımı sıfırladım ve şu anda ben olduğumu onaylamak için telefon numarası istiyor. Bağlantıyı tekrardan sıfırlarsam istemez büyük ihtimal ama tarama yapıyorum ve etkilememesi için şu anda bağlantıyı kesemiyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam "no-reply" ile başlayan bir Google mailiydi. Dediğim gibi maildeki bağlantılara tıklamadım. "Google hesabınızı yönetin > Güvenlik > Şüpheli giriş denemesi" kısmına tıklayıp oraya şifremi girdim ama hala ne yapacağımı bilemiyorum.

Hocam o nedenle şifre istediğini tahmin ettim ama yine de içimde bir korku var.

Planım şu;
Tam tarama yapıp (şu anda zaten yapılan tarama yani), bağlantıyı sıfırlayıp, tekrar tam tarama yapıp, tekrardan bağlantıyı sıfırlayıp son olarak tüm şifrelerimi değiştireceğim.

Bu yolla ne kadar korunurum bilemiyorum. Aklıma bir şey gelmiyor. Karşı tarafa bir şeyin kalıcı erişim iznini falan vermiş olmaktan korkuyorum biraz.

Uykusuz ve oruçtan dolayı da susuz kalacağım gibi görünüyor :/ Keşke o Gmail'e hiç girmeseydim.

Kayıtlı cihazlar listene gir ve sadece o girdiğin bilgisayar kalsın. Bunca şeyi yapmanla güvenilir cihazlara bakman aynı şey. Eğer senin bilmediğin bir cihaz varsa o zaman şüphelen.

Kayıtlı cihazlar listene gir ve sadece o girdiğin bilgisayar kalsın. Bunca şeyi yapmanla güvenilir cihazlara bakman aynı şey. Eğer senin bilmediğin bir cihaz varsa o zaman şüphelen.

Sanırım bir kayıtlı cihaz vardı.
279 gündür aktifleşmemiş bir telefon olduğu yazıyordu ama ben o maile daha önce hiç telefondan girmedim.
O cihazdan çıkmıştım.

Sanırım bir kayıtlı cihaz vardı.
279 gündür aktifleşmemiş bir telefon olduğu yazıyordu ama ben o maile daha önce hiç telefondan girmedim.
O cihazdan çıkmıştım.

Eğer hiç girmediysen biraz endişe verici ancak iyi düşün. Belki telefondan doğrulama için vesaire girmiş olabilirsin.

Eğer hiç girmediysen biraz endişe verici ancak iyi düşün. Belki telefondan doğrulama için vesaire girmiş olabilirsin.

Hayır. O Gmail hesabına asla telefondan girdiğimi hatırlamıyorum. Gerçekten korkmaya başladım bu durumda. Dediğim gibi o Gmail pek umurumda değil ama cihazıma veya hesaplarıma erişilmesinden korkuyorum.

Hayır. O Gmail hesabına asla telefondan girdiğimi hatırlamıyorum. Gerçekten korkmaya başladım bu durumda. Dediğim gibi o Gmail pek umurumda değil ama cihazıma veya hesaplarıma erişilmesinden korkuyorum.

Şifresini değiştirdiysen bir sorun yok. Kullanmaya devam edebilirsin.

Şifresini değiştirdikten sonra dediğim gibi, o "Google hesabınızı yönetin > güvenlik" kısmındaki uyarıya tıkladım ve oraya yeni şifreyi girdim. Erişim izni vermekten korkuyorum.

Seni anlıyorum ancak Google'a güvenmemen çok garip geliyor. Çünkü güvenmeye mecbursun o hizmeti o sağlıyor.

Seni anlıyorum ancak Google'a güvenmemen çok garip geliyor. Çünkü güvenmeye mecbursun o hizmeti o sağlıyor.

Google'a güveniyorum. Sadece, birinin sahte bir uyarı gönderip gönderemeyeceğini merak ettim. Tamam sahte mail vb. gönderiyorlar ama ekrana ve "güvenlik" bölümüne sahte uyarı gönderebilecek bir yazılım/yazılımcı var mı?

Geri
Yukarı