Gmail'den gelen eke tıklayınca bir şey olur mu?

thebiscuit

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, mailime başlığı olmayan buddy jerde isimli birinden bir mail gelmiş. Eklerinde bir görsel var. Preview'de küçük de olsa görünüyor. Invoıce diyor, bir fatura. Dalgınlıkla tıkladım eke, resim yükleniyor yerindeyken çıktım. Sizce bir şey olur mu? Mailin alıcılarına baktım, benim mailime benzer tüm maillere gitmiş 100 tane falan, hepsi aynı harfle başlıyor.
2FA açık ama linke falan tıklamadım, sadece ekti. Yardımcı olursanız sevinirim. Konuyu aceleden yanlış açtıysam kusura bakmayın.

IMG_8511.png

IMG_8512.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Resim mail yoluyla mı gelmiş yoksa başka bir linke mi yönlendiriyordu? Dolandırıcı gibi hocam ben olsam direk spam olarak işaretlerim.

Resim mail yoluyla mı gelmiş yoksa başka bir linke mi yönlendiriyordu? Dolandırıcı gibi hocam ben olsam direk spam olarak işaretlerim.

Soruda görselini koydum, link falan yok direk görsel var tıklayınca büyüyordu ama yükleniyor ekranındayken kapattım muhtemelen dolandırıcı bunlar görselin tam halinde kartınızdan para çekildi falan yazıyor oradan dolandıracaklar yine de korkmadım değil yapabileceğim bir şey var mı tokenimi aldılarsa.

Ayrıca moderasyon ekibinede iki çift laf söyleceğim 4 yıldır bu forumdayım birkaç tane ıvır zıvır kural ihlalim olmuştur şurada 8 yıllık mail ve hesaplarımın derdine düştüm stresle konu açmışım başlığa acil yazdım diye uyarı veriyorsunuz ne yapabilirim biraz düşünün ben oraya aceleyle stresten acil yazdım diye kimseye bir şey olmuyor birisinin anasına sövmedim küfür etmedim!

Soruda görselini koydum, link falan yok direk görsel var tıklayınca büyüyordu ama yükleniyor ekranındayken kapattım muhtemelen dolandırıcı bunlar görselin tam halinde kartınızdan para çekildi falan yazıyor oradan dolandıracaklar yine de korkmadım değil yapabileceğim bir şey var mı tokenimi aldılarsa.
Sadece mail görseli ise muhtemelen dolandırıcı, virüs olduğunu düşünmüyorum hocam.

Ayrıca moderasyon ekibinede iki çift laf söyleceğim 4 yıldır bu forumdayım birkaç tane ıvır zıvır kural ihlalim olmuştur şurada 8 yıllık mail ve hesaplarımın derdine düştüm stresle konu açmışım başlığa acil yazdım diye uyarı veriyorsunuz ne yapabilirim biraz düşünün ben oraya aceleyle stresten acil yazdım diye kimseye bir şey olmuyor birisinin anasına sövmedim küfür etmedim!

Ne olur ne olmaz şifreyi değiştirip tüm hesaplardan çıkmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra tekrar giriş yapabilirsiniz. Ben virüs vs bulacağını sanmıyorum ama dediğim gibi indirme işlemi yapılmadıysa.

Yeni konular

Geri
Yukarı