Gmail'den tehdit edilmek

ashinaxv

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 6-7 ay önce Amazon hesabıma giriş yapıldı ve kredi kartımdan 2000 TL'lik hediye çeki alındı, ben bunu dava ederek geri aldım üstüne bilgisayarımı USB'den sıfırladım ve bütün kullandığım şifreleri 1-2 mail adresi hariç kalan mail adreslerimi kullanıma kapattım. Bugün eski maillerimde gezerken bir mail gördüm 6 şubat tarihinde atılmıştı ve açıkçası eskiden kullandığım bütün şifreleri mail olarak atmıştı yazan kişi aşağı tarafa fotoğrafını koyacağım zaten. Sizlere söyleyeceğim şu an ne yapmamı önerirsiniz? 950 dolar istiyor tabii ki parayı ona atmayacağım fakat neler yapabilirim kendimi güvene almak için? Bilgisayarımı USB'den sıfırladıktan sonra SSD'nin içine yerleşmiş olabilir mi? Önerilerinizi bekliyorum.

Screenshot_1.png

Bilgisayarımı sıfırlamadan önce aldığı bir SS sanırım.

Screenshot_2.png

Format atın şifrelerinizi yenileyin ve korsan ürün indirmeyin 3 adımda bu tarz kişilerden korunabilirsiniz.
+ Olarak oradaki PDF dosyasını açmayın içine virüs saklamış olabilir.

Hiçbir şey yapamaz o küçük aklıyla sizi tehdit etmeye çalışmış bu tehditle bir daha mahkemeye verin sonra bakın neler oluyor :D sıfırlamanıza gerek yok sıkıyorsa bir şey yapsın bakalım.

Format atın şifrelerinizi yenileyin ve korsan ürün indirmeyin 3 adımda bu tarz kişilerden korunabilirsiniz.
+ Olarak oradaki PDF dosyasını açmayın içine virüs saklamış olabilir.

Kusura bakmayın PDF dosyasını kaldırdım. Dediğiniz her şeyi yaptım hesabımdan para çekildiğinden beri.

Merhaba, yaklaşık 6-7 ay önce Amazon hesabıma giriş yapıldı ve kredi kartımdan 2000 TL'lik hediye çeki alındı, ben bunu dava ederek geri aldım üstüne bilgisayarımı USB'den sıfırladım ve bütün kullandığım şifreleri 1-2 mail adresi hariç kalan mail adreslerimi kullanıma kapattım. Bugün eski maillerimde gezerken bir mail gördüm 6 şubat tarihinde atılmıştı ve açıkçası eskiden kullandığım bütün şifreleri mail olarak atmıştı yazan kişi aşağı tarafa fotoğrafını koyacağım zaten. Sizlere söyleyeceğim şu an ne yapmamı önerirsiniz? 950 dolar istiyor tabii ki parayı ona atmayacağım fakat neler yapabilirim kendimi güvene almak için? Bilgisayarımı USB'den sıfırladıktan sonra SSD'nin içine yerleşmiş olabilir mi? Önerilerinizi bekliyorum.

Eki Görüntüle 1661565

Eki Görüntüle 1661567
Birkaç tane güvenilir antivirüs programı indir, format falan at düzelmezse disk değişimine kadar gidebiliyor ciddi mesele bunlar, Başıma gelmişti bir yerde birşeyi indirmiştim. Bilgisayara virüs bulaşmıştı sırasıyla her dosyayı başka bir dosya türüne dönüştürüp bozuyordu adı da aşırı değişik birşeydi internette falan hiçbiryerde yoktu sonra birkaç tane antivirüs programı (en iyilerinden) indirdik tarattık falan ama silemediler virüsü sonra format attık 2 kez ama diske yerleşmiş sanırsam format atsak da yine oluyordu sonunda yeni disk aldık herşey gitti ama virüs de gitti rahatladı hem pc.

O mesajları botlar atıyor. Virüsü yiyen herkese aynısını atıyorlar. Bir şey olmaz silin gitsin. Size atılan SS ise virüs açıldığında otomatik alınıyor. Yani bilgisayarınızda biri dolaşmıyor, virüs alacağını alıp bırakıyor.
Anladım çok teşekkürler. Yani depolama birimlerinde kalıcı bir şekilde kalamaz değil mi ?

Eki Görüntüle 1661565

Eki Görüntüle 1661567
Buna benzer bir olay bir hocamın başına daha gelmişti. Şu konuyu da incelemenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı