Gmail'e "Roblox Email Verification" geldi

mk123

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün mailime bu şekilde mesaj geldi. Halbuki Roblox'tan nefret ederim. Ve argo şeklinde nick kullanılmış orayı karaladım. 2 adımlı güvenlikte açık. Kişisel bilgisayarım, telefonum dışında ofisteki bilgisayarda açık mailim. Muhtemelen ofisteki bilgisayardan olmuştur. Çünkü klasik ofis bilgisayarı sadece Windows Defender var. Oltalama ihtimaline karşılık verilen linke de tıklamadım. Bu durumda önerilere açığım şifreyi değişmek dışında onu da değiştirdim.

Adsız.png

Merhaba. Bugün mailime bu şekilde mesaj geldi. Halbuki Roblox'tan nefret ederim. Ve argo şeklinde nick kullanılmış orayı karaladım. 2 adımlı güvenlikte açık. Kişisel bilgisayarım, telefonum dışında ofisteki bilgisayarda açık mailim. Muhtemelen ofisteki bilgisayardan olmuştur. Çünkü klasik ofis bilgisayarı sadece Windows Defender var. Oltalama ihtimaline karşılık verilen linke de tıklamadım. Bu durumda önerilere açığım şifreyi değişmek dışında onu da değiştirdim.

Eki Görüntüle 1481099
Oltalama olma ihtimali yüksek gibi geldi senin mailini bilen biri falan neden robloxa kayıt olsun. Bu arada şifreni falan değiştirmene gerek olduğunu sanmıyorum. Sadece mailini biren biri olabilir.

Eki Görüntüle 1481099

Hocam şifreyi değişin sonra mesajı silin gitsin.

Oltalama olma ihtimali yüksek gibi geldi senin mailini bilen biri falan neden robloxa kayıt olsun. Bu arada şifreni falan değiştirmene gerek olduğunu sanmıyorum. Sadece mailini biren biri olabilir.

Yani müşteriler için mailimi söylediğim oluyor çocukları mı kayıt olacak? Şifreye ne olur ne olmaz değiştirdim. Zaten oltalama olabileceği şüphesiyle linke basmadım.

Neden sevmediğim bir şeye gireyim ki?

Hocam şifreyi değişin sonra mesajı silin gitsin.

Değiştim hocam zaten güvenlik açısından 2 faktörlü doğrulama da açık genel olarak kullandığım mail kurtarma e postası ve ayı zamanda cep telefonum da ekli. Olası çalınma durumuna karşılık her önlemi aldığımı düşünüyorum. Tabii başka öneriniz varsa seve seve dinlerim.

Mailiniz ad soyad ise bir çocuk sallamış da olabilir.

Adımın baş harfi ve soy adım hadi onları tutturdu diyelim yanındaki rakamları da tutturması zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı