GMD Elite İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün size annemin yaklaşık 1 ay önce aldığı GMD Elite adlı telefonun incelemesini yapacağım. İlk olarak telefonun özelliklerinden bahsedelim:
3 GB RAM
32 GB hafıza
16 MP arka kamera
8 MP ön kamera
5.5 inç bir ekran.
Snapdragon 800 2.2 ghz işlemci
Genel olarak telefonun özellikleri böyle.

Telefonun 3 GB Rami var bu gayet güzel bir rakam. Hafızaya gelecek olursak 32 GB hafızanın ortalama 23 GB kadarını kullanabiliyoruz. Video haricinde bol bol depolama alanı sunuyor. Kameraya gelecek olursak 16 MP arka ve 8 MP ön kamera olduğu yazıyor fakat arka kamera sanki 13 MP miş gibi hissettiriyor. Ön kamera da dediğim gibi 5 MP den daha aşağıda. Bu arada kameranin konumu arka kapaktan fırlayacak gibi üstüne üstlük herhangi bir bir koruması bile yok. Bu da telefonu kamera tarafına alçak bir yerden bile düşürseniz kameraya elveda dememize sebep oluyor. Bu nedenle bu bana göre bir eksi. Kamerayı da geçtikten sonra ekrana geliyoruz ve burada tasarım karşımıza çıkıyor. Tasarım BERBAT. 5.5 inç bir ekrana hangi akıl sivri köşeli tasarım yapar ki. İki elle tutarken bile eliniz ağrıyor. Üstüne üstlük bide bu sivri köşeler kalitesiz plastik oluşu işi iyice çığrından çıkarıyor. Hoş telefonun dayanıklı bir yeri yok ki kenarı kalitesiz olsun. Şimdi kendi karşılaştığım sorunları paylaşacağım.

Telefona sürekli yavaş ve narin davranmaniz gerekiyor. Örnek olarak google dan ana ekrana gelip aynı anda arkada çalışan programları temizlemeye çalışınca telefon sapıtıyor ve ani takilmalar başlıyor. Mesela ben rehbere girdiğimde hiç bir şey gözükmüyordu ve gelen aramada kayıtlı kişinin adı yazmiyordu. Zaman zaman telefonda gezinirken birden ana sayfaya atıyor bu şu anda bu taslağı yazarken ana ekrana attı ve tüm taslak gitti. Ek olarak ekranı mıdır yoksa görüntü kalitesi midir anlamadım ama çok kalitesiz. 30 cm geriden baksam bile ekrandaki pikselleri rahatça sayabiliyorum. Şarj konusuna gelecek olursak fena olmayan bir şarjı var. Son olarak konuyu toparlayarak incelememi bitiriyorum.

Telefonun artıları:
- Çok iyi olmasa da şarjı.
- 3 GB RAM oluşu fakat biraz göz boyama.
- 32 GB hafıza.

Telefonun eksileri:
- Kalitesiz malzeme.
- Sözde 16 MP olan kamera.
- Piksellerini uzaktan sayabileceğiniz bir ekran.
- Ani takilmalar, telefonun sapitmasi.
- Sivri köşeler.
- Biriyle konuşurken ekranın kapanmamasi ve bu nedenle kulağın çağrıyı kapat veya bekleme tuşuna çarpması.
- BERBAT bir teknik servis.
- 1200 küsur TL fiyatı olması ki bu fiyatı zerre kadar hak etmiyor.

Sonuç olarak bu telefon bilgisayarın Casper'ı dır, ekran kartının Sapphire'i dir, bakkallarin 4 GB diye satıp hiç bir oyunu açmayan ekran kartıdır, kasanın everesti, PSU'nun Frisby'si dır. GMD Elite pismanliktir. Bu telefonu almayın, gidin Zenfone 2 alın, G2 alın ama bu telefonu almayın fiyatını zerre kadar hak etmiyor. İyi sosyaller.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı