General Mobile Elite İncelemesi

Merhaba arkadaşlar. General Mobile Elite marka cihaz hakkında birazda olsa bilgi vermeye çalışacağım.

1.png

Kutu ve içerik kendimindir. Cihazdan başka kameram olmadığı için cihazın fotoğraflarını çekemedim...

3.png

Cihaz 9.7 mm kalınlığında, 156 mm yüksekliğinde ve 75 mm genişliğindedir.
5.5" Full HD LTPS, 401 ppi bir ekrana sahip. Bu dev ekranı Gorilla Glass 3 ile koruyor. 2.2 GHz Quad Core Snapdragon 800 işlemcisi ve 3GB RAM ile size güzel bir performans sunuyor. 16MP arka, 8MP ön kamera ile fotoğraf kalitesi güzel denilebilir. Böylesine özellikler varken cihazın 4.2 kullanması ve 2013 Ocak`tan beri güncelleme beklemesi ise daha çok şaşırtıcı.
4.png

Kutudan karşımıza Kulaklık, Şarj adaptörü, USB veri kablosu, Kullanma kılavuzu, NFC bandı, Telpa garanti kitapçığı, Jest olarak ön cam koruma filmi, üç farklı kulak ucu aparatı ve sim kart açmak için iğne çıkıyor.

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

(Fotoğraflar Discovery Elite cihazımla çekilmiştir.)

Sarj Adaptörü, USB veri kablosu ve kulaklık ayrı ayrı bantlanmış paketlenmiş halde kutudan çıkıyor. Düzen açısından çok güzel kutulanmış.

Kulaklık kalitesi çok iyi denemez ama iyi. Yani dinlediğiniz müziğin kalitesine göre gerçekten güzel ses sunuyor. Kulak içi olması dışarıdan gelen sesleri iyi izole ediyor.
11.jpg

12.jpg

NFC bandı o kadar kullanışlı değil. Yani telefonunuzu sessize, toplantı moduna, ev moduna alabilmek için bu bantları kullanmak bence saçma.

Özet olarak bence telefonun değer fiyatı 699, 750TL olmalıydı. Hakettiği fiyat bu. Sürekli donmalara, yeniden başlatmalara alışıksanız telefonla anlaşabilirsiniz. 32GB hafızanın 22`sini kullanabiliyorsunuz. (En kötüsü bende öyledir.). Bundan daha önce Samsung Galaxy S4 ve iPhone 4S kullandım. Fiyat olarak S4 ve Elite yakın fiyatlar. Buna verilecek parayla S4 alınabilir. Kamera performansı buna göre daha iyi. Ancak telefonunuzdan film izliyorsanız, oyun oynuyorsanız Elite iyi bir seçim olabilir. Telefonum bir kez garantiye gitti garantide 2 gün durup geri geldi ve yapılan sadece telefona format atılması. Bunuda göz önünde bulundurursunuz. Ben önermiyorum şahsen bu telefonu. Onun fiyatına piyasada güzel telefonlar var. Bunun yerine diğer telefonlar tercih edilebilir. Aldığıma pişman etti mi? Evet etti.

İnceleme ve yorumlama bu kadar. Zahmet edip okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık alanda kısa bir video çekmeniz mümkün olur mu acaba? Eğer benim gibi kameraya öncelik verecekler incelerse iyi olur.

Ona verdiğiniz parayı iyi ki S4 'e vermemişsiniz. Zira fiyatını asla haketmiyor. Gerçi telefon kategorisinde Samsung'da Note serisi haricinde hiçbir ürün fiyatını haketmiyor. Note seriside kötünün iyisi.

İyi bir seçim yapmışsınız , bende bir discovery ilk sürüm kullanıcılarındanım .

Bir tavsiye vereyim

Kullanıcı kullanım çeşidine göre değişir ama o kulaklık iyi ses verse bile tam 1 sene 2 ay sonra sol kulak kısmı elimde patladı .
Cidden patladı arkadaşlar mavi bir ışık gördüm içine baktığımda ve sol taraf gitti sağ taraf çalışıyor .

O kulaklığı kullanma , huawei sanırım (yanlış yazmış olabilirim) 70 TL 'sına kulak içi kulaklığı var kullanıyorum tavsiye ederim .

Telefon olduğu gibi kalitesiz. Cebimde taşımaktan şahsen korkuyorum. Servise durduk yere ısınmasından ve ekrandaki ölü pikselden yolladım hiçbir şekilde tamir görmeden geri geldi.

Video kalitesi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşağı kalır yanı çok. Çook kolay çizilebilir arka dandik plastik, dayanıksız çerçeve, belirli zamandan sonra sağ üstten kalkmaya başlayan ekran, sürekli takılan ısınan bir sistem. Emin ol bu sistemi başka bir marka çok daha başarılı bir şekilde değerlendirebilirdi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı