GNOME Wayland pencere ortalama eklentisi

486759

Hectopat
Arkadaşlar GNOME Wayland'da aktif olan pencereyi büyültüp küçültürken (maximize window toggle) ekranda otomatik olarak ortalayacak bir eklenti arıyorum. Kapalı programları ilk açtıktan sonra büyültüp küçülttüğümde fotoğraftaki olduğu gibi sürekli sağ alta kayıyor pencere...

Ekran Görüntüsü - 2023-01-27 18-36-56.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar GNOME Wayland'da aktif olan pencereyi büyültüp küçültürken (maximize window toggle) ekranda otomatik olarak ortalayacak bir eklenti arıyorum. Kapalı programları ilk açtıktan sonra büyültüp küçülttüğümde fotoğraftaki olduğu gibi sürekli sağ alta kayıyor pencere...

Eki Görüntüle 1647276

Süper key ile ok tuşlarını kullanarak sağa sola yaslayabiliyoruz. Fedora dağıtımını kullandığım zamanlar bu yöntemle X ekseninde ortalayabiliyordum.

GNOME Tweaks > Pencereler > Yeni Pencereleri Ortala
(Bu, programlar ilk açıldığında programı ekranın ortasında çıkmasını sağlar.)

@ErrorCorrection'un dediği gibi pencere aktifken Meta (Windows) + ok tuşları ile pencereleri sağa sola yaslayabilirsiniz.

GNOME Tweaks > Pencereler > Yeni Pencereleri Ortala
(Bu, programlar ilk açıldığında programı ekranın ortasında çıkmasını sağlar.)

@ErrorCorrection'un dediği gibi pencere aktifken Meta (Windows) + ok tuşları ile pencereleri sağa sola yaslayabilirsiniz.
Evet dediğiniz yöntemi zaten kullanıyorum ki zaten sorun buradan kaynaklanıyor. Eğer ki "Yeni Pencereleri Ortala" seçeneğini aktif yapar isem maksimum boyutta başlatılan uygulamayı küçülttüğümde pencere sağ alta kayıyor. Pasif yapar isem de sol üstte kayıyor. Ben ortalanmasını istiyorum. 😢

Son düzenleme:
Evet dediğiniz yöntemi zaten kullanıyorum ki zaten sorun buradan kaynaklanıyor. Eğer ki "Yeni Pencereleri Ortala" seçeneğini aktif yapar isem maksimum boyutta başlatılan uygulamayı küçülttüğümde pencere sağ altta kayıyor. Pasif yapar isem de sol üstte kayıyor. Ben ortalanmasını istiyorum. 😢

Hocam kendiniz kodlamak zorundasınız maalesef. Yani bence.

Geri
Yukarı