Küba VN50Pro Motosikletin marş motoru takılı kalıyor

Blackmamba0658

Hectopat
Daha fazla  
4'ün önce bayiden Küba VN50Pro aldım. Motoru saat gibi hiçbir problem yok elektrik sorunu hariç. Kaçak vs. var mı bilmiyorum fakat 3 gün önce motoru çalıştırmak istediğimde marş motoru takılı kaldı ve kontağı kapatmama rağmen çalışmaya devam etti. Çözümü aküde buldum ve yaklaşık 7 8 dakika öylece kaldıktan sonra akü kutbunun birisini söktüm. Ertesi gün yetkili servise gittim fakat bana motoru yıkadığımdan ötürü olduğunu söyledi bir daha olursa gel marş röleni değiştirelim dedi. Kafama takılan sorun şu motor marş motoru takılı halde yaklaşık 10 dakika boyunca kaldı bunun motora veya varyatöre bir zararı var mıdır? Ayak marşına da 20-25 defa basmışımdır bunu sormamın nedeni sanki çok ufak bir sekilde varyatörden cızırtı sesleri geliyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim karalara bağlamış durumdayım.

Radyator degil hocam varyatorden bahsediyor arkadas. Ama olayin ne varyatorle ne radyatorle alakasi var😁. Tek zarari mars motoruna olur. Veya akunu bitirir, şarj edersin ama akun daha sonra suzme yapar, omrunu yersin kisaca. Motoru yikadigindan dolayi olmasi dusuk bir ihtimal olsa da oksitlenmeden kisa devre, evet var. Ama mars motoruna su kacmasi inan senin sucun degil, Küba markasinin kalitesizligi. Boyle bir durumda garantiden degisim yapmak zorundalar. Usta kendi agziyla kabul etmis bunu. Aksi bir durum yasanirsa genel merkezi ara veya tuketici haklarina basvur. Simdiden iyi surusler.

4'ün önce bayiden Küba VN50Pro aldım. Motoru saat gibi hiçbir problem yok elektrik sorunu hariç. Kaçak vs. var mı bilmiyorum fakat 3 gün önce motoru çalıştırmak istediğimde marş motoru takılı kaldı ve kontağı kapatmama rağmen çalışmaya devam etti. Çözümü aküde buldum ve yaklaşık 7 8 dakika öylece kaldıktan sonra akü kutbunun birisini söktüm. Ertesi gün yetkili servise gittim fakat bana motoru yıkadığımdan ötürü olduğunu söyledi bir daha olursa gel marş röleni değiştirelim dedi. Kafama takılan sorun şu motor marş motoru takılı halde yaklaşık 10 dakika boyunca kaldı bunun motora veya varyatöre bir zararı var mıdır? Ayak marşına da 20-25 defa basmışımdır bunu sormamın nedeni sanki çok ufak bir sekilde varyatörden cızırtı sesleri geliyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim karalara bağlamış durumdayım.

Hocam marş motoru dönerken motor çalışır haldeyse volanın ve marş motorunun dişleri aşınmıştır, eğer çalışır halde değilse bile 10dk aşırı uzun bir süre, büyük ihtimalle zarar görmüştür.

Benim anlamadığım kontağı kapattıktan sonra nasıl devam edebildiği. Kesinlikle elektrik tesisatında bir sorun var ve senden kaynaklı olduğunu sanmam.

Yıkamaktan bahsetmişsin, nasıl yıkadın?

Yeni konular

Geri
Yukarı