Çözüldü GNU/Linux Arch Linux Dual Boot'da Windows'u görmeme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

harputluveysel

Decapat
Daha fazla  
Windows işletim sistemimin yanına Dual boot yaparak Arch Linux kurdum. Kurulum sonrası açılışta sadece grub menüde Arch Linux görünüyor ve Windows görünmemektedir. Ne yaptıysam olmadı. Daha sonra Arch dosya yöneticisinde Windows diskinin olmadığını fark ettim bir USB taktım ve USB bellekte dosya yöneticisinde görünmediğini farkedince disklerin görünmesi için terminalden ilgili komutları girerek sorunu düzelttim. Dosya yöneticisinde bu defa Windows diski görünmektedir ancak tıklayınca açılmıyor bağlanamıyorum. USB bellek ise açılmaktadır. Şöyle düşündüm USB FAT32 formatında, ancak diğer Windows'un kurulu olduğu bölüm ise NTFS olduğu için mi hata veriyor bilmiyorum. Yeniden başlatıyorum ancak Dual Boot'da menüde halen Windows görünmüyor, geçiş yapamıyorum. Tek disk var ve SSD'dir. Sadece Arch açılıyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2022-01-19_19-39-41.png
    Ekran görüntüsü_2022-01-19_19-39-41.png
    66,2 KB · Görüntüleme: 65
Dur! Os_Prober varsayilan olarak calismiyor artik.
sudo su yap, acilan shelle echo "GRUB_DISABLE_OS_PROBER=false" >> /etc/default/grub yaz, sonra da sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg yap.

Bu uyarı çıktı

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2022-01-19_19-55-14.png
    Ekran görüntüsü_2022-01-19_19-55-14.png
    923,5 KB · Görüntüleme: 53

Yeni konular

Geri
Yukarı