GNU/Linux dağıtım önerisi

Fedora kullandım fakat yeni geçtiğim bilgisayarda bir türlü Dual Boot'u başaramadım. Solus bana çok hoş geliyor fakat onda da takılmalar mevcut. Ortada kaldım :D
Solus da çok güzeldir, Budgie masaüstü ortamı benim çol hoşuma gidiyor fakat malesef diğer distrolar kadar çok uygulamaya sahip değil.

Distro seçmek çoğu zaman sıkıntılı bir durum çünkü herkesten farklı öneriler geliyor. Sen hangisinden başlamak istiyorsan ondan başla.

Üstat senden QubesOS bekliyodum.
Açıkçası bir süre Qubes kullandım ve şunu söyleyebilirim ki her isteyene önerilebilecek bir dağıtım değil.
Öğrenmek aylarımı aldı neredeyse, daha ufak ufak kullandım, ana bilgisayarıma kurup bir müddet kullandım fakat istediğim verimi alamadım, Cloud Gaming yapmak istiyordum fakat Window Implementation'u iptal edemedim, birkaç yola başvurdum fakat işe yaramadı. Bu yüzden bütün ihtiyaçlarıma hitap etmedi.
Şu an ise Researching amaçlarım için giriyorum. Whonix GW + Whonix WS Disposable işimi rahatlıkla görüyor.

Yeni başlayan biri için önerebileceğim distrolar Ubuntu tabanlı distrolardır, rahatlığı sağlıyorlar. Ben her rahatlamak istediğimde Mint'e geçerim, birkaç gün takılıp yine geri Gentoo'ya dönerim.

Geri
Yukarı