Rehber GNU/Linux için Epic Games

1608045759474.png

Epic Games'in art arda 15 tane oyun vereceği haberinden sonra herkes Epic Games Store'da hazırda bekliyordur zannediyorum. Bu durumdan Linux kullanıcıları neden faydalanamasın ki dedim ve Epic Games Store'u kurmak için ufak bir rehber hazırlayayım dedim.
Öncelikle daha önce hazırladığım Lutris rehberini incelemediyseniz şuraya giderek inceleyin. [Rehber] GNU/Linux İçin Bir Oyun Çalıştırıcısı: Lutris Bu rehberi uygulamak için Lutris'e ihtiyacınız olacak çünkü.

İlk adımımız Lutris'in sitesine bu linkten ulaşarak sağ üstteki arama kısmına "Epic Games Store" yazmak olacak, çıkan sonuçlardan ilkine tıklayıp sayfayı açacağız. Kısa yoldan şu linke tıklayarak da gidebilirsiniz.
Şimdi ise altta "Wine: Latest Version" yazan bağlantının sağındaki "Install" butonuna tıklayarak bizi Lutris'e yönlendirmesine izin veriyoruz.
1- Burada çıkan yerde Latest sürümün yanındaki Install butonuna basarak indirmeye başlıyoruz.

1608046230168.png

2- Burada varsayılan indirme konumunu bırakarak Install'a basıp devam edebilirsiniz veya opsiyonel olarak indirme konumunu istediğiniz bir yere ayarlayabilirsiniz.

1608046337102.png

3- Şimdi karşımıza Wine konfigürasyonu penceresi gelecek, burayı bekliyoruz.

1608046419418.png

Bundan sonra karşınıza bir paketin bulunmadığını, arayıp indirme yapılmasını istiyor musunuz diye bir soru gelecek. Bunlara "Yes" ya da "Install" diyerek sıra sıra indirilmelerini bekleyin. Burası Wine konfigürasyonunuza göre değişebildiğinden herkesin karşısına çıkan bir adım değildir, bu nedenle böyle bir adım görmediyseniz sorun değil bir sonraki adım ile karşılaştığınıza eminseniz devam edebilirsiniz.
4-Şimdi ise gerekli paketler yüklenecek, buraları da bekliyoruz.

1608046630436.png

5- Şimdi ise karşınıza böyle bir ekran geldiyse eğer kurulumunuz tamamlanmış demektir. Masaüstü kısayolu oluşturmak istiyorsanız ilk kutucuğu, uygulama menüsü kısayolu oluşturmak istiyorsanız ikinci kutucuğu işaretleyebilirsiniz. Şimdi "Launch" butonuna basarak çalıştıralım.

1608046832680.png

6-Şimdi ise açılmadan önce bir güncelleme ekranı gelecek karşımıza, güncellemenin bitmesini bekleyelim.

1608046923519.png

7- Güncelleme sonlandıktan sonra bir süre bekleyin, karşınıza Epic Games Store gelecektir.

1608047107842.png

Artık siz de ücretsiz oyunlarınızı ham yapabileceksiniz, sorun ve sorularınız olursa yazmayı unutmayın, iyi sosyaller!

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı