Neden GNU/Linux demek yerine Linux diyorsunuz?

en kötü derdimiz bu olsun yav
30 yildir tartisiliyor artik bir meme, bir geyik oldu :) Eskiden ben de GNU/Linux denmesi gerektigini dusunuyordum ama fikrim degisti cunku cok bir anlam ifade etmedigi gibi net bir sekilde tanimi da yapilamaz.

Busybox'a gecsem ama sistem kutuphanelerim hala GNU olsa buna Busybox/Linux mu diyecegim GNU/Linux mu mesela bunu neye dayandirabilirsin ki.

30 yildir tartisiliyor artik bir meme, bir geyik oldu :) Eskiden ben de GNU/Linux denmesi gerektigini dusunuyordum ama fikrim degisti cunku cok bir anlam ifade etmedigi gibi net bir sekilde tanimi da yapilamaz.

Busybox'a gecsem ama sistem kutuphanelerim hala GNU olsa buna Busybox/Linux mu diyecegim GNU/Linux mu mesela bunu neye dayandirabilirsin ki.
BusyBoxLikeGNU/Linux demen gerekir.

GNU Lxterminal'e GNU bash komutu yazmam gerekti, bu komut GNU Sudo iceriyordu hatta GNU Sudo ile birlikte GNU tint2 kurmak istemistim... Ah şu GNU Linux...

Geçen 12 kişinin izlediği Linux youtube videoma adamın biri nasıl bulduysa, başlığa Linux yazdım diye benle tartışmaya gelmiş yorumlara. Hay Allah'ım...

Geri
Yukarı