GO, PHP ve HTML nedir ne işe yarar?

TECNOPC

Centipat
Soru başlıkta yazıyor ama yine de konuyu biraz açayım. Başlıkta yazılanlar nedir? Hangisi daha kolay? Neler yapabilirim? Hangisini seçmeliyim?
Araştırma yapmama rağmen bir tek az da olsa HTML'i anlayabildim.
Lütfen anlaşılabilir ve bütün sorularıma yanıt veren şekilde yorum yazınız.

Not: Yeni başlıyorum.

Soru başlıkta yazıyor ama yine de konuyu biraz açayım. Başlıkta yazılanlar nedir? Hangisi daha kolay? Neler yapabilirim? Hangisini seçmeliyim?
Araştırma yapmama rağmen bir tek az da olsa HTML'i anlayabildim.
Lütfen anlaşılabilir ve bütün sorularıma yanıt veren şekilde yorum yazınız.

Not: Yeni başlıyorum.

GO dediğiniz Google'nin geliştirdiği programlama dilidir diğer ikisi ise web tabanlı diller size tavsiyem şu şekilde.
Sırasıyla öğrenmeniz tavsiye ettiğim diller:
HTML >> CSS >> JS >> PHP bunları öğrenerek programlama dilinin temelini öğrenirsiniz daha sonra.
Python >> C#/C++ devamı size kalmış bir şey.

GO dediğiniz Google'nin geliştirdiği programlama dilidir diğer ikisi ise web tabanlı diller size tavsiyem şu şekilde.
Sırasıyla öğrenmeniz tavsiye ettiğim diller:
HTML >> CSS >> JS >> PHP bunları öğrenerek programlama dilinin temelini öğrenirsiniz daha sonra.
Python >> C#/C++ devamı size kalmış bir şey.
Yani ne yapabilirsin?

Hobi... Bunu da ölmeden yapabildim demek. Eğlenmek vb.
Size en iyi yolu bu görsel gösterecektir.
-.png

Go(GoLang) Google tarafından geliştirilen bir sistem programlama dili. C++ gibi top-level değil daha rahat yazılıyor fakat aynı zamanda onun kadar performans verebiliyor.

HTML (Hyper Text Markup Language) Her ne kadar programlama dili olarak görülse de aslında bir işaretleme dilidir. Web sayfalarında temel iskeleti oluşturmaya yarar.

PHP: Ülkemizde en çok kullanılan backend dillerinden biridir. Her ne kadar güncelleme alsa da eski olduğundan Express (Node.js Backend Framework) gibi daha modern alternatifleri yerini almaya başladı

Yeni konular

Geri
Yukarı