God of War (2018) çok sıkıcı

Gow serisinin sadece 2018 de çıkanın I oynayabilmiş biri olarak söylüyorum. Oyun başlarda sakin ilerliyor. Ama ortalara doğru işin rengi değişiyor. Tam oyundan kopma noktasına geldiğinizde size yeni bir amaç veriyor. Tavsiyem, biraz daha devam etmeniz. Zaten orta kısımda yaklaşmışsınız. Sonraki görevlerde müthiş şeyler olacak.

Gow serisinin sadece 2018 de çıkanın I oynayabilmiş biri olarak söylüyorum. Oyun başlarda sakin ilerliyor. Ama ortalara doğru işin rengi değişiyor. Tam oyundan kopma noktasına geldiğinizde size yeni bir amaç veriyor. Tavsiyem, biraz daha devam etmeniz. Zaten orta kısımda yaklaşmışsınız. Sonraki görevlerde müthiş şeyler olacak.
Eğer önceki oyunların videolarını bile ozlemediysen çok şey kaybetmişsin. Talha Aynacı'nın videosunu öneririm.
Çok gònderme var.

Zevkli hocam fakat hikaye beklentimi karşılamıyor sadece karımızın küllerini dağdan dökmek olmamalı amaç.

Doğru söylüyorsun. Ama hikayenin sonunda neden karının seni bu yolculuğa çıkardığını öğreniyorsun. İleride yaşanacak bazı kehanetleri görüyorsun. Yani başlarda bu adam neden bir kül için bu kadar uğraşıyor diyorsun ama gerçekten oyun sonlarında buruk bir şekilde bırakıyor seni. Ayrıca oyun en baştan beri bazı parçaları sana yavaş yavaş veriyor. Sonuna geldiğinde bütün oyun boyunca konuşulan diyalogların çok büyük bir kısmı aydınlanıyor. Yani şöyle diyebilirim bence oynamayı bırakma ve baba oğul arasındaki ilişkinin her olaydan sonra nasıl farklılaştığına, birbirleriyle olan diyaloglarındaki değişime dikkat et. Evet tempolu değil ama gerçekten birazcık bile bir şeyler yakalarsan kendinden, o zaman çok keyif alırsın.

Zevkli hocam fakat hikaye beklentimi karşılamıyor sadece karımızın küllerini dağdan dökmek olmamalı amaç.

Ayrıca Atreus'un gözleri önünde Kratos'un tonlarca ağırlıktaki şeyleri kaldırıp fırlatmasına rağmen hala Tanrı olduğunu anlamaması saçma geldi bana.

God of War PlayStation'da oynadığım en sıkıcı oyunlardan biriydi. Bu yeni çıkanı için farklı diyorlar, bilmiyorum ama öncekileri hack & slash olduğundan herhalde boş boş canavar öldürmek o kadar sıkmıştı ki beni oyuna lanet etmiştim.

Oradaki sadece hikayeye amaç katma. Hikayenin asıl amacı Kratos ve Atreus'un arasındaki baba-oğul gelişimini anlatmak. Bunu dümdüz vermek yerine "Karımızın küllerini en uzun dağdan aşağı bırakmak" olayıyla bağlamaya çalışmışlar ki oyunda ilerledikçe gayet de iyi bağladıklarını anlayacaksınız zaten.

Geri
Yukarı