God of War 2018 gelmiş geçmiş en iyi oyundur!

Hahaha çok komik bir şekilde rdr 2 yı sıradan bir oyun gibi değerlendiriyor sevgili arkadaşlar. Ac ile falan kiyasliyor birisi diğeri fena değil oynanır diyor.Arkadaşlar siz iyimisiniz yoksa fanboyluktan ne dediğinizi mi bilmiyorsunuz.
@mustafa, @212374

Eki Görüntüle 1288114

Kullanıcılar daha çok sevmiş God of War 2018'i.
Ayrıca Red Dead Redemption 2'in kullanıcı yorumları, God of War 2018'e göre hem çok az hem de çok olumsuz yorumlar var.

PC tarafında da God of War RDR 2'ye göre daha çok beğenilmiş.

Demek ki çok iyi bir oyun God of War.
Dostum sana kalsa gow dışında diğer bütün oyunlar çöp hayatımda böyle bir fanboya çok az denk geldim.

Dünyanın en sıkıcı oyunları yarışmasında ilk 10'a girer.:) Baltayla vurdukça havada asılı kalan ve vurmaya devam ettikçe havaya yükselen düşmanlar bana Asya çoğrafyasından çıkma saçma hentai kılıç savaşı oyunlarını andırdı ve oyun daha ilk saatlerinde midemi bulandırdı. Zorlayarak 5-6 saat oynadım ama böyle bir sıkıcılık yok. 10 Saatin sonunda açılmaya başlayan Witcher 3'ün bile ilk saatleri bu kadar sıkıcı değil. Hikayenin derinleşip ilgi çekici hale gelmeye başlaması için daha kaç saat oynamam lazım?

Dünyanın en sıkıcı oyunları yarışmasında ilk 10'a girer.:) Baltayla vurdukça havada asılı kalan ve vurmaya devam ettikçe havaya yükselen düşmanlar bana Asya çoğrafyasından çıkma saçma hentai kılıç savaşı oyunlarını andırdı ve oyun daha ilk saatlerinde midemi bulandırdı. Zorlayarak 5-6 saat oynadım ama böyle bir sıkıcılık yok. 10 Saatin sonunda açılmaya başlayan Witcher 3'ün bile ilk saatleri bu kadar sıkıcı değil. Hikayenin derinleşip ilgi çekici hale gelmeye başlaması için daha kaç saat oynamam lazım?
Argümanınıza göre tüm hack&slash oyunları da "hentai kılıç savaşı" (!) oyunları oluyor. Ayrıca bir eseri hangi medyumda olursa olsun "sıkıcı" olarak eleştirmek "ben ciddiye alınacak bir eleştiri yapmıyorum" demek gibi bir şey.

Dünyanın en sıkıcı oyunları yarışmasında ilk 10'a girer.:) baltayla vurdukça havada asılı kalan ve vurmaya devam ettikçe havaya yükselen düşmanlar bana Asya çoğrafyasından çıkma saçma hentai kılıç savaşı oyunlarını andırdı ve oyun daha ilk saatlerinde midemi bulandırdı. Zorlayarak 5-6 saat oynadım ama böyle bir sıkıcılık yok. 10 saatin sonunda açılmaya başlayan Witcher 3'ün bile ilk saatleri bu kadar sıkıcı değil. Hikayenin derinleşip ilgi çekici hale gelmeye başlaması için daha kaç saat oynamam lazım?

God of War'da RDR gibi öyle herkese hitap etmez. RDR uzunluğuyla, God of War'da dünyasıyla herkesi açmaz. Eğer seni sarmadıysa daha da sarmaz sal gitsin. Ayrıca dünyanın en sıkıcı 10 oyun listesine girer lafı sencede kişisel görüşleri aşıp abartıya kaçmıyor mu?

Son düzenleme:
God of War'da RDR gibi öyle herkese hitap etmez. RDR uzunluğuyla, God of War'da dünyasıyla herkesi açmaz. Eğer seni sarmadıysa daha da sarmaz sal gitsin. Ayrıca dünyanın en sıkıcı 10 oyun listesine girer lafı sencede kişisel görüşleri aşıp abartıya kaçmıyor mu? Neyse ilgilenmiyorum.
Dediğiniz gibi dünyası bir türlü içine çekmedi. Ayrıca hakkımda yaptığınız abartı yorumuna katılıyorum dünyanın en sıkıcı oyunu yarışması abartı bir yorumdu. Dikkat çekeceğini düşünmediğim için biraz abartılı yazmıştım ama 5-6 dakikada iki cevap gelmiş.

Ben bir bilgisayar oyuncusuyum. Her zaman da öyleydim o yüzden şu zamana kadar hep PC oyunları oynamıştım ta ki bu sene Sony God of War 2018'i PC için çıkarana kadar. Ve size şöyle söyleyeyim oyun dünyasındaki birçok mükemmel oyunu oynadım (GTA 5, Witcher 3, RDR2..) Hiçbir oyun bana göre God of War ile kıyaslanamaz. 2018 Game of the year ödülünü GoW aldığında demiştim ki nasıl olur da RDR2'ye vermezler bu ödülü kesinlikle ondan iyi oyun çıkamaz o sene demiştim ve bu sene GoW oynadıktan sonra dedim ki eğer 2018 Game of the year ödülünü RDR2 alsaydı kesinlikle çok üzülürdüm. Çünkü şu an bana göre GoW'un üzerine hiçbir oyun yok ne RDR2 ne Witcher 3 ne GTA5.

Not: God of War'ı oynamayanlar oynamadan önce iskandinav mitolojisi okuyup öyle oynamalarını tavsiye ederim. Ben oynamadan önce bilgim vardı mitolojiyle alakalı ve oyunu oynarken gerçek mitolojiyle alakalı şeyler olduğunda çok daha bir heyecanlanmıştım. Oyunun beni en çok heyecanlandıran yeri ise oyunun sonunda Atreus'un gerçekte aslında kim olduğunu öğrendiğimizde oldu (kim olduğunu söylemiyorum oyunu bitiren anladı. Bu sene GoW ragnarok geliyor ve mükemmel bir oyun olacağı kesin çünkü adamlar GoW 2018'i yaparken aynı zamanda GoW ragnaroök'un senaryosunu da yazmış. Bunu GoW 2018'i dikkatli bir şekilde oynayan anlar zaten.

Yani arkadaşım ben böyle pek fazla konuyla karşılaşmıyorum ondan cevap verme isteği uyandı herhalde şu an bu oyunlar, filmler, diziler ne olursa bunlar biriniz sever biriniz sevmez görecelidir yani bana görede en iyi oyun Last of Us part 2 buraya konu açmanın pek anlamı yok iyi oyunlar sana.

Yeni oyunlar teknik kısımlarda sürekli öncekilerin üstüne koyarak çıkıyor zaten ama her yeni çıkan oyun yıllar önce çıkan oyunlardan daha iyi bir oyun olmuyor. Oyunculuğun ilk zamanlarında nasıldı bilmiyorum ama yakın geçmişte ve günümüzde artık bir oyunu iyi yapan, oynama motivasyonu sağlayan en önemli şey oyunun teknik değil sanatsal kısmı. Bugün ben 30 saat GoW oynayıp görevler bittikten sonra kenara bırakıyorsam sebebi budur. Senaryo, lore, evren, tema vb. sanatsal kısımlar olmadan God of War gibi oynanışı sağlam bir oyunda bile girip 30 saat boş haritada düşman kesmem. Konuyla alakasına gelirsek de, oyunların teknik kısımları az çok ölçülebilir, büyük oranda nesneldir yani ama yukarıda bahsettiğim sanatsal kısım kişiden kişiye göre değişen aşırı öznel bir konu. Zaten bu kadar öznel bir konu olduğu için gelmiş geçmiş en iyi oyun şudur diyemiyoruz.

Özet olarak, gelmiş geçmiş en iyi oyun profil fotoğrafımdaki oyundur. 😎

Yeni konular

Geri
Yukarı