God of War (2018) inceleme

Bu incelemeyi yaparken direk oyunu ne kadar sevdiğimi anlatçaktım fakat bu sefer biraz geçmişe dönmek istedim.
PS2 dönemine benim için en iyi oyun zamanlarından.
O zamanlar bir PS 2 sahibiydim ve çoğu kişi gibi korsan oyunlar oynuyordum.
O yüzden oyunlarda resim yoktu bilen bilir oyunların üstüne.
Oyunun ismi yazılırdı o sıra oyun dünyasının en iyi oyunlarını oynadım bayıldım(Resident Evil 4, Splinter Cell, GTA sandres, Vice City)

1 ayda 2 kere oyun alırdık bir gün abim ve babamla oyun aldığımız dükkana gittik ve orada.
Resimi olan nadir oyunlardan birini görünce çok meraklandım acaba bu oyun daha mı iyi onlardan ve 2 tane resim içeren oyun aldık eve gittik.
Aldığım oyunlar God of War 1 ve 2 idi ikisini de oynadım ve dedim ki ben bu zamana kadar oyun oynamamışım aşırı iyiydi kaç defa bitirdim hatırlamıyorum ama.
O zamanlar aklım karşmıştı bu kadar iyi oyun yapılır mı diye bunları anlattım ki God of War serinin benim için ne kadar önemli olduğunu anlamanız için benim için.
En özel oyundur.

Sonra 2017 geldi.
God of War duyuruldu ve eski kratosdan eser kalmamıştı ve ben buna aşırı üzüldüm hatta daha çıkmadan dedim ben bu oyunu sevemicem oyun tamamen değişmiti.
Hatta hikaye bile değişmiş olabilir lore değişmiş olabilir diye korktum fakat oyun o kadar iyi ki oyunun hikayesinin kısaca kratosun ölen karısının isteğini yerine getirmesi ve çocuğu ile iletişim kurmayı öğretiyor.
İlk de bu çocukğu sevmiceğimi hisstettim gerçekten çok sinir bozucu olma ihtimali oyunu oynanmaz yapabilir deidm ama oyunda olması oyunu daha da eğlenceli yaptı iyi ki oyuna koymuşlar dedim mekanikler oyunda efsane hikayesi süper ara sahneler mekan tasarımlar diyaloglar efsane herkesin oynaması gerekn bir oyun parasını kesinllikle hak ediyor ama korktuğum bir şey var God of War çıtayı o kadar yükseltti ki yeni oyununu iyi çıkartsalar da ilk oyundaki deneyimi verebilecek mi?

Puanım 90/100

1660734614188.png

10 puanı nereden kırdınız hocam?

(Boss savaşları kötü-bisüre boyunca hep aynı düşmalarla savaşiyoruz-eşya menüsü) kötü bu bunlardan puan kırdım diğer 5 puanıda benim için 90 bile çok büyük bir puan herhangi bir oyunun 95 veya 100 alması kendi türünü bırak son 50 yılın en iyi oyunu demektir.

RDR 2 ile God of War'ı karşılaştırmak saçma bir düşünce gibi geliyor hocam ikisinin konusu hikaye işleyişi vs. arasında çok fark var.
Gözünüzü seveyim hocam günümüzde sanki her sene adam akıllı 30-40 oyun çıkıyorda ben bunları karşılaştırıyorum. Şu an RDR2'ye rakip olacak tek bir oyun var o da bu yani başka bir oyun yok bu iki oyun kapasitesinde olan Spiderman falan var işte onlarda çok iyi değil.

Hocam God of War' ı kaç saatte bitirmiştiniz? Yarın alacağım da merak ediyorum. Bazıları 20 saatte bitirmiş bazıları 50'de. Bu arada ben bir oyunu dibine kadar oynarım.

Hocam God of War'ı kaç saatte bitirmiştiniz? Yarın alacağım da merak ediyorum. Bazıları 20 saatte bitirmiş bazıları 50'de. Bu arada ben bir oyunu dibine kadar oynarım.

Hocam hiç hatırlamıyorum ama sadece ana görev 20-25 saat yan görevleri de yaparsan ki yapmanı tavsiye ederim 30-40 saat olması lazım.

Geri
Yukarı