İnceleme God of War

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Oyunu bitirdim ve oyun hakkındaki birkaç düşüncemi belirtmek isterim, isterseniz sizler de belirtebilirsiniz.

Oyuna ilk başladığımda oyunda Türkçe dil desteğinin olduğunu gördüm, oyun yapımcısı Türk oyuncuları önemsemiş. Sonrasında da grafikleri ve dövüş mekaniği falan da fena değildi. Oyunun hikayesi de oyunun kendisine çekiyordu. Far Cry serisindeki gibi bir tek düzelik yoktu ve olayları tahmin etmek biraz zordu. Kolay oyun da değildi, biraz zorladı diyebilirim. Uzun süre sonra beni zorlayan ilk oyun olsa gerek.

Sonrasında da oyuna eklenen müzikleri falan da hoş buldum. Güzeldi, fiyatına değecek bir oyun olup olmadığı hakkında net bir yorum yapamayacağım. İnternette 10 liraya satılan hesaplardan alıp oyunu o şekilde bitirdim ama benim düşünceme göre 329 liraya değecek bir oyun. Oyunda sandal sürebiliyorduk bence iyiydi. Farklı bir alternatif olmuş, oyunu da GeForce NOW üzerinden oynadım. Çok yüksek grafiklerde akıcı bir oynanış deneyimi sağladı oyun.

Son düzenleme:
Oyuna ilk başladığımda oyunda Türkçe dil desteğinin olduğunu gördüm, oyun yapımcısı Türk oyuncuları önemsemiş.
Oyunu yayınlayan firmanın Sony olması ve kurumsal bir şirket olduğu için Sony Türkiye tarafından yerelleştirilmeye gidilmesi sebebi ile Türkçe dil desteğine sahip bir oyun God of War. Yoksa yapan ve yayınlayan Santa Monica Studio olsaydı hiç bir yerelleştirme olmazdı muhtemelen.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Türkçe dublaj keşke görebilsek oyunlarda :( İmkansıza yakın ama bir ümit işte.
Sony'nin diğer oyunlarının bir çoğunda var dublaj. Mesela Uncharted oyunlarında var ve PC'ye gelecek aynı şekilde Last of Us Part 1(Remake) ve Part 2'de de var. Onlar da PC'ye gelince dublajlı oyun sayısı PC kanadında artacak. Dublaj God of War'a gitmiyor yalnız. God of War Ascension'ı Türkçe dublaj ile bitirmiştim ve Kratos'un o orijinal sesini duymadan oynamak pek keyif vermiyordu. Bence tek başarılı dublaj Uncharted'da. Ben Last of Us Part 2 dublajını da beğenmemiştim. Duyguları çok geçirmemişti o yüzden orijinal dublaj ile oynamıştım.

Anlıyorum, God of War gibi bir başyapıtı da oynamış olduk bakalım. Oynamadım demem :D
Hocam bu arada dublajdan bahsederken incelemeye değinemedim. İnceleme tarafında ne yazık ki beğenemedim. İnceleme olmamış gibi geldi bana. Çok kısa kesip neredeyse hiçbir şeyden bahsetmemişsiniz. Keşke birazcık daha kapsamlı yapsaymışsınız. Kişiye daha fazla fikir katardı.

329 TL edecek dediğiniz yere katılmıyorum. Etmez. Oyunun 2018 çıkışlı olması ve sonradan PC'ye gelmesinden dolayı falan değil. İçerik olarak zayıf bir oyun. Bir kere bitirdikten sonra 2. kere oynamanın neredeyse hiçbir anlamı kalmıyor. Ortalama da 30-50 saat arası sürdüğünü düşünürsek 329 TL gibi bir paranın karşılığı bu olamaz bence.

Geri
Yukarı