Sürprizbozan God of War "Kratos" Neden Sevemiyorum?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yunan mitolojisi, iskandinav mitolojisi ve mısır mitolojilerini çok severim. God of War oyunu bu yüzden bende çok ayrı bir yerde ama nedense oyunu Kratos karakteri yüzünden oynayamıyorum, resmen içim bulanıyor. Çünkü bir karakterin senaryoda ve karakter yaratımında bu kadar şişirilme olması benim mantığıma yatmıyor.
Bu kadar üst düzey bir güç yüklemişler bu karaktere? Sevemiyorum sırf bu karakter yüzünden oyunu.

Son oyunda Thor onu öldürdü sonra tekrar diriltti. Ölebiliyor işte ama neden bu kadar güçlü bu anlamıyorum.
Muhtemelen seni rahatsız eden güçlü olması değil yorumundada dediğin gibi şişirilmesi burda hata yapıyorlar çünkü çok güçlü gösteriyorlar hatta önceki oyunda zeusu yendi ama şimdi bi işe faydası olmayan thor onu zorluyor o gücü görmemiz lazım

Basim en azından gerçekçi bir karakter dizaynına sahip ayrıca çok bilge biri. Bir hikayesi bir ideali var. Ara sahne karakteri deyip pp karakterine bu kadar sallıyor olman ne kadar ilginç. Ben kratosa yardırmıyorum sebepleriyle neden sevemiyorum diye konu açtım. Emin ol basim dediğin ara sahne karakteri bile kratostan daha incelikli. Kratos ergen senaristlerin oluşturduğu bir karakter olgusuna sahip.

Senin problemin oyuncuyu beğenmemek ya da eleştirmen değil tabii ki her oyuncu bir oyunu beğenmez ama sen kalkibda dunyanin hayrsn olduğu oyun yazarlara söz söylemeyezsin senin hayatinda basaramadigini basarmislar adamlar ikinci olarak git daha iyisini yap sonra adamlara laf at. Hem gerçekçi diyosun mitolojide gerçekçilikmi ariyosun? Gerçeklikde bir tanir var bir Allah var zeus Tanrı mi? Bir oyunda gerçekçilik aramak hatda hatda bir mitoloji oyununda gerçekçilik aramayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Basim en azından gerçekçi bir karakter dizaynına sahip ayrıca çok bilge biri. Bir hikayesi bir ideali var. Ara sahne karakteri deyip PP karakterine bu kadar sallıyor olman ne kadar ilginç. Ben kratosa yardırmıyorum sebepleriyle neden sevemiyorum diye konu açtım. Emin ol Basim dediğin ara sahne karakteri bile kratostan daha incelikli. Kratos ergen senaristlerin oluşturduğu bir karakter olgusuna sahip.

Yarı Tanrı adama niye güçlüsün diye sormak nasıl kafa?

Muhtemelen seni rahatsız eden güçlü olması değil yorumundada dediğin gibi şişirilmesi burda hata yapıyorlar çünkü çok güçlü gösteriyorlar hatta önceki oyunda zeusu yendi ama şimdi bi işe faydası olmayan thor onu zorluyor o gücü görmemiz lazım
Kendini tuttuğundan thor'a yenildi ilk fightta belirtiliyor zaten bu. İkinci fightta da zaten ne olduğunu biliyorsunuz içinden geçti birde üstüne öğüt verdi. Kratos'un gücünü anlamak için son iki oyuna bakmaz yetmez. Önceki oyunlarda hangi güçleri aldığı ve neler olup bittiğine bakmak lazım.

Yunan mitolojisi, iskandinav mitolojisi ve mısır mitolojilerini çok severim. God of War oyunu bu yüzden bende çok ayrı bir yerde ama nedense oyunu kratos karakteri yüzünden oynayamıyorum, resmen içim bulanıyor. Çünkü bir karakterin senaryoda ve karakter yaratımında bu kadar şişirilme olması benim mantığıma yatmıyor.
Bu kadar üst düzey bir güç yüklemişler bu karaktere? Sevemiyorum sırf bu karakter yüzünden oyunu.

Son oyunda Thor onu öldürdü sonra tekrar diriltti. Ölebiliyor işte ama neden bu kadar güçlü bu anlamıyorum.

Çünkü sen Kratos'un oyunda nasıl var olduğunu bilmiyorsun ve şunu anladım ki God of War oyununun sadece bir tanesini oynamışsın oda son oyunu. Hikeyeyi ve Kratos'un insanüstü güce nasıl sahip olduğunu bilmiyorsun. God of War'ın ilk oyunundan son oyununa kadar olan tüm seriyi oynarsan demek istediğimi anlarsın. God of War serisi PS2 konsolundan PS5'e kadar uzanıyor dostum. Öyle senin bir oyunda anlayacağın karakter değil bu zaten. İşte bu yüzden oyun yapımcıları tek oyunla konuyu anlayamazsınız diye boşuna söylemiyor. İşte bu yüzden de konsolda var olan oyunları PC'ye getirmek istemediler ama Mali problemler yüzünden konsollara çıkan oyunları PC'ye getirmek zorunda kaldılar. God of War oyununun hikayesi baştan sona hep kaldığı yerden devam etmiş bir seridir. God of War'ın ilk oyununda kratos zaten bir insandı. Kratos düşmanlarını yenebilmek için savaş Tanrı'sı Hades ile anlaşma yaptı ve Tanrı gücünü aldı. Tanrı gücüne sahip olan kratos bu gücün bedelini ağır ödedi karısı ve çocuğunun ölümüne sebep oldu. İşte bu güç yüzünden Tanrı'lara savaş açtı. Mitoloji seviyorsan bu hikayeyi bilmeliydin.

Çünkü sen Kratos'un oyunda nasıl var olduğunu bilmiyorsun ve şunu anladım ki God of War oyununun sadece bir tanesini oynamışsın oda son oyunu. Hikeyeyi ve Kratos'un insanüstü güce nasıl sahip olduğunu bilmiyorsun. God of War'ın ilk oyunundan son oyununa kadar olan tüm seriyi oynarsan demek istediğimi anlarsın. God of War serisi PS2 konsolundan PS5'e kadar uzanıyor dostum. Öyle senin bir oyunda anlayacağın karakter değil bu zaten. İşte bu yüzden oyun yapımcıları tek oyunla konuyu anlayamazsınız diye boşuna söylemiyor. İşte bu yüzden de konsolda var olan oyunları PC'ye getirmek istemediler ama Mali problemler yüzünden konsollara çıkan oyunları PC'ye getirmek zorunda kaldılar. God of War oyununun hikayesi baştan sona hep kaldığı yerden devam etmiş bir seridir. God of War'ın ilk oyununda kratos zaten bir insandı. Kratos düşmanlarını yenebilmek için savaş Tanrı'sı Hades ile anlaşma yaptı ve Tanrı gücünü aldı. Tanrı gücüne sahip olan kratos bu gücün bedelini ağır ödedi karısı ve çocuğunun ölümüne sebep oldu. İşte bu güç yüzünden Tanrı'lara savaş açtı. Mitoloji seviyorsan bu hikayeyi bilmeliydin. Sonra buraya gelip saçma sapan konular açıyorsunuz! Kratos'u niye sevememişmiş.

Son düzenleme:
Çünkü sen Kratos'un oyunda nasıl var olduğunu bilmiyorsun ve şunu anladım ki God of War oyununun sadece bir tanesini oynamışsın oda son oyunu. Hikeyeyi ve Kratos'un insanüstü güce nasıl sahip olduğunu bilmiyorsun. God of War'ın ilk oyunundan son oyununa kadar olan tüm seriyi oynarsan demek istediğimi anlarsın. God of War serisi PS2 konsolundan PS5'e kadar uzanıyor dostum. Öyle senin bir oyunda anlayacağın karakter değil bu zaten. İşte bu yüzden oyun yapımcıları tek oyunla konuyu anlayamazsınız diye boşuna söylemiyor. İşte bu yüzden de konsolda var olan oyunları PC'ye getirmek istemediler ama Mali problemler yüzünden konsollara çıkan oyunları PC'ye getirmek zorunda kaldılar. God of War oyununun hikayesi baştan sona hep kaldığı yerden devam etmiş bir seridir. God of War'ın ilk oyununda kratos zaten bir insandı. Kratos düşmanlarını yenebilmek için savaş Tanrı'sı Hades ile anlaşma yaptı ve Tanrı gücünü aldı. Tanrı gücüne sahip olan kratos bu gücün bedelini ağır ödedi karısı ve çocuğunun ölümüne sebep oldu. İşte bu güç yüzünden Tanrı'lara savaş açtı. Mitoloji seviyorsan bu hikayeyi bilmeliydin.

Savaş Tanrı'sı ares ile anlaşma yaptı.
Hades yeraltı Tanrı'sı.

Bu kadar üst düzey bir güç yüklemişler bu karaktere?

Zayıf bile. Eski oyunlarında daha da hayvanî bir seviyedeydi. Son oyunlarında daha yaşlı. O yüzden kısılmış gücü.
Son sürümlerde farklı bir yol izlediler eski oyunlarından oyun tarzı olarak da. Ben de bunu sevemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı