Sürprizbozan God of War "Kratos" Neden Sevemiyorum?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Kimse kimseyi herkes gibi sevmek zorunda değil. Bu bir sanatçı içinde olabilir bir oyun içinde bir karakter içinde. Sizinle aynı fikirde olmayan birisini linçlemenin ne gibi bir artısı ve getirisi oluyor anlamış değilim. Türkiye'de özellikle bunu oyunlara çok yapıyorlar. Örnek olması adına RDR 2 ve Witcher 3 Türkiye'de övüldüğü kadar globalde övülmemiştir herhalde. Karakter olarak da övülen oyunlar olduğu için bu iki oyunu örnek gösteriyorum.

Kimse kimseyi herkes gibi sevmek zorunda değil. Bu bir sanatçı içinde olabilir bir oyun içinde bir karakter içinde. Sizinle aynı fikirde olmayan birisini linçlemenin ne gibi bir artısı ve getirisi oluyor anlamış değilim. Türkiye'de özellikle bunu oyunlara çok yapıyorlar. Örnek olması adına RDR 2 ve Witcher 3 Türkiye'de övüldüğü kadar globalde övülmemiştir herhalde. Karakter olarak da övülen oyunlar olduğu için bu iki oyunu örnek gösteriyorum.
Şu forumda bir linçlenmediğim kalmıştı o da oldu. Ki oyunu sevdiğimi sadece karakter çok saçma geliyor niye sevemedim diye konu açtım. Tüm oyunları elimde var bitirecektim.

Mitolojideki Tanrı'lara bir söz dediğim yok zaten onlar olan Tanrı'lar, zaten çok güçlü olmak zorundalar ve evet seviyorum Tanrı oldukları için. Kratos yazılan bir karakter. Sorun saçmaydı ondan cevap vermedim, işin gücün beni linçlemek.

Kratos yazılan bir karakter değil hocam mitolojide var ama Tanrı kesen bir tip değil babasıda zeus değil.

Sizler Death Stranding'e kargocu oyunu diyen bir kitlesiniz.

Nereden çıkardın bunu? Haksız olduğunu anlayınca millete sallamaya başladın. Death Stranding'i bitirdim ben. Ne diyeceksin şimdi?

Örnek olması adına RDR 2 ve Witcher 3 Türkiye'de övüldüğü kadar globalde övülmemiştir herhalde. Karakter olarak da övülen oyunlar olduğu için bu iki oyunu örnek gösteriyorum.

Herhangi bir sosyal medya platformu kullanıyorsanız RDR'nin müthiş derecede övüldüğünü görürsünüz. Ki bu iki oyunda ölümüne kadar övülmesi gereken oyunlar, o ayrı konu. Satış rakamları da bunu kanıtlar nitelikte: Witcher 3, 50 milyon; RDR 2, 65 milyon sattı. Türkiye'de doğru düzgün oyun oynayan bir kitle yok zaten. Görüyor insanların RDR'yi çok sevdiğini direk dünyanın en iyi oyunu zannediyor.

Herhangi bir sosyal medya platformu kullanıyorsanız RDR'nin müthiş derecede övüldüğünü görürsünüz. Ki bu iki oyunda ölümüne kadar övülmesi gereken oyunlar, o ayrı konu. Satış rakamları da bunu kanıtlar nitelikte: Witcher 3, 50 milyon; RDR 2, 65 milyon sattı. Türkiye'de doğru düzgün oyun oynayan bir kitle yok zaten. Görüyor insanların RDR'yi çok sevdiğini direk dünyanın en iyi oyunu zannediyor.

Aynen dediğiniz gibi hocam. RDR 2 olsun Witcher 3 olsun severek oynadığım harika oyunlar. Ama bir oyunu körkütük savunmanın hiç bir artısı yok. Her insan aynı düşünceye sahip olsaydı oyunlar farklı türlerde farklı kesimlere hitap etmek için ayrılmazdı. Kendi türlerinin en iyi oyunları olabilir ama bütün oyun dünyası içinde en iyi oyunmuş gibi lanse etmeye çalışanlara çok ayar oluyorum. Ve bu insanlar alakalı alakasız her yerde var. Elden Ring editi altında ' RDR 2 daha iyi diyenler beğensin ' yazıları görmekten sıkıldım.

Şu forumda bir linçlenmediğim kalmıştı o da oldu. Ki oyunu sevdiğimi sadece karakter çok saçma geliyor niye sevemedim diye konu açtım. Tüm oyunları elimde var bitirecektim.
Hocam büyük oynayıcı kitlelerine sahip oyunlara karşı negatif düşünceleri demek mantıksız. RDR'de GTA5'te aynı şekilde hatta Far Cry 5-6 bile.

Hocam kratos bir yarı Tanrı.
Baska Tanrı'lardan aldığı silahlarla başka Tanrı'ları öldürüyor genelde.
Çok fazla severim ve çok fanıyım ama abartılmış bir karakterdir.
Karakter gelişimi açısından en iyi karakterlerden biridir oynayın derim size, bir şey kaybetmezsiniz.

Geri
Yukarı