Çözüldü God of War PC gamepad ayarları nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Earwven

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Rampage'in oyun kolu ile oynuyorum da benim kalkan tuşum yani "L1" tuşum çalışmıyor. Kalkanı boşta olan bir tuşa atamak istiyorum fakat ayarlar sekmesine bir türlü giremiyorum. Bunun çözümünü bilen var mı?

Çözüm
Bu kısımdan geniş ekran kısmına girip kütüphaneden, oynamak istediğiniz oyunu seçin.
Bu geniş ekrana girmeden arka plandan oyunu kapatıp bu kısımdan açın.
1643014699450.png

Ardından bu bölüme girip zorla açılmış yapın,
1643014811150.png

Bu kısımdan ise herhangi bir küresel ayar seçin.
1643014860879.png

Ardından son attığım resimde kontrolcü ayarı kısmına girdiğinizde, Burada bulunan ayara girin.

1643015149127.png

Ardından gelen tablodan topluluk kısmına girip oradaki herhangi birinin ayarları ile oynayın.
1643015245819.png

Resimdeki yer sende farklı gözüke bilir ben DS4 bağladığım için ona uygun ayarlar çıkarıyor.
Bu kısımdan geniş ekran kısmına girip kütüphaneden, oynamak istediğiniz oyunu seçin.
Bu geniş ekrana girmeden arka plandan oyunu kapatıp bu kısımdan açın.
1643014699450.png

Ardından bu bölüme girip zorla açılmış yapın,
1643014811150.png

Bu kısımdan ise herhangi bir küresel ayar seçin.
1643014860879.png

Ardından son attığım resimde kontrolcü ayarı kısmına girdiğinizde, Burada bulunan ayara girin.

1643015149127.png

Ardından gelen tablodan topluluk kısmına girip oradaki herhangi birinin ayarları ile oynayın.
1643015245819.png

Resimdeki yer sende farklı gözüke bilir ben DS4 bağladığım için ona uygun ayarlar çıkarıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Oyun hangi platform üzerinden alındı?
Ben oyunu Epic Games ten aldım. Çakma gamepad var ve oynayamıyorum. Bu zamana kadar Steam'de olsun Epic ve Ubisoft olsun her platformdan oyunu rahatlıkla oynadım. Yeri geldi x360 ce kurup öyle oynadım. Steam'in oyun ekle kısmından God of War'ı seçtim öyle de açmadı. Oyuna normal giriyor onda bir sıkıntı yok. Benim amacım gamepad tanıtabilmek. Mesela x360ce dosyasını attım epicteki gow dosyasının içine, bu sefer oyunu hiç çalıştırmadı. Epicte çalışıyor gözüküyor ancak ekrana gelen hiçbir şey olmuyor. Baktım olmayacak, ben de GOW un içerisinden sildim x360ce dosyalarını ve kendine geldi. Lanet olsun adamım yardım edin!!!

Ben oyunu Epic Games ten aldım. Çakma gamepad var ve oynayamıyorum. Bu zamana kadar Steam'de olsun Epic ve Ubisoft olsun her platformdan oyunu rahatlıkla oynadım. Yeri geldi x360 ce kurup öyle oynadım. Steam'in oyun ekle kısmından God of War'ı seçtim öyle de açmadı. Oyuna normal giriyor onda bir sıkıntı yok. Benim amacım gamepad tanıtabilmek. Mesela x360ce dosyasını attım epicteki gow dosyasının içine, bu sefer oyunu hiç çalıştırmadı. Epicte çalışıyor gözüküyor ancak ekrana gelen hiçbir şey olmuyor. Baktım olmayacak, ben de GOW un içerisinden sildim x360ce dosyalarını ve kendine geldi. Lanet olsun adamım yardım edin!!!
Epic games te kontrolcü desteği yok sanırım onun yerine farklı bir şekilde açmanız gerekiyor. Link yasak mı bilmiyorum ama uygulamanın ismini aşağıya bıraktım.
DS4Windows_3.0.18_x64

Bunu x360ce gibi oyunun içine atıp öyle mi açıyoruz? Dostum çalışırsa eğer kralsın ha! :)
Hayır atmanıza gerek yok klasör olarak masaüstüne atın daha sonra açın bir kaç bir şey yükletiyordu galiba tam hatırlamıyorum bittikten sonra çalışır vaziyete geliyor.

Hayır atmanıza gerek yok klasör olarak masaüstüne atın daha sonra açın birkaç bir şey yükletiyordu galiba tam hatırlamıyorum bittikten sonra çalışır vaziyete gelir.
Teşekkürler dostum. Evet opsiyonel yüklemeleri mevcut. Ben sadece VIGEmBusSetup diye bir sürücü var programı yanıltarak aleti dual shock 4 gibi gösteren sürücü yanlış anlamadıysam. Onu yüklemeyi düşünüyorum yanına. Diğerleri bir tık gereksiz gibi geldi. Ama illa indir dersen indireyim onları da. Bilemedim.
Valla benim gamepadi görmüyor bu kardeş. :( Ben mi beceremedim acaba. Wireless kontrolcü şart mı bu programa? Kablolu dandik gamepad olmuyor mu?

Son düzenleme:
Teşekkürler dostum. Evet opsiyonel yüklemeleri mevcut. Ben sadece VIGEmBusSetup diye bir sürücü var programı yanıltarak aleti dual shock 4 gibi gösteren sürücü yanlış anlamadıysam. Onu yüklemeyi düşünüyorum yanına. Diğerleri bir tık gereksiz gibi geldi. Ama illa indir dersen indireyim onları da. Bilemedim.
Valla benim gamepadi görmüyor bu kardeş. :( Ben mi beceremedim acaba. Wireless kontrolcü şart mı bu programa? Kablolu dandik gamepad olmuyor mu?
Valla eğer o bilene olmadıysa olması biraz zor, aynı oyunu steam de alın pahalı bir şey değilse.

Geri
Yukarı