God of War PC VRAM kullanımını farklı gösteriyor

denizmk

Decapat
Daha fazla  
Daha önce God of War PC versiyonu için AMD tabanlı optimizasyon sorunu konusunda bir başlık açmıştım. Bu sefer farklı bir sorun fark ettim. Oyun grafik ayarlarında kullanılan VRAM miktarı 5752 MB olarak gösteriliyor. Fakat Afterburner uygulamasından izlediğimde 8000 MB üzerinde VRAM kullanıldığı gözüküyor. Bu normal midir? Sebebi nedir? Bilen var mı?

Daha önce God of War PC versiyonu için AMD tabanlı optimizasyon sorunu konusunda bir başlık açmıştım. Bu sefer farklı bir sorun fark ettim. Oyun grafik ayarlarında kullanılan VRAM miktarı 5752 MB olarak gösteriliyor. Fakat Afterburner uygulamasından izlediğimde 8000 MB üzerinde VRAM kullanıldığı gözüküyor. Bu normal midir? Sebebi nedir? Bilen var mı?
Afterburner bilgisayarda ki kullanınan vram oranını gösterir. Bu arada konu dışı fakat gow güzel olmuş mu pcde?

Afterburner bilgisayarda ki kullanınan vram oranını gösterir. Bu arada konu dışı fakat gow güzel olmuş mu pcde?
Sadece afterburnerda da değil amd nin uygulamasında da aynı vram kullanıldığı gözüküyor ve gow zaten güzel bir oyundu fakat özellikle amd ekran kartlarını etkileyen bir optimizasyon sorunu var. Düşük ekran kullanımından dolayı fps drop oluyor.

i7-8700 + GTX 1060 6GB OC + 16GB RAM kombosuyla 1080p'de şahane çalışıyor, benzer durum yedek benchmark sistemimdeki i5-7500 işlemcisiyle de geçerli. İşlemciye aman aman yük bindirmiyor fakat aynı şeyi ekran kartı ve RAM için söyleyemeyeceğim. Bazı AMD RX serisi kartlarla biraz sıkıntılı çalışması dışında da klasik GoW atmosferini dört dörtlük yansıtabilen bir oyun zaten 👍🏻

Geri
Yukarı