Sürprizbozan God of War: Ragnarök bir hayal kırıklığı

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
God of War Ragnarök beni sadece ilk gördüğümde heyecanlandırmıştı, o da yüksek ihtimalle mitolojiyle alakalı yapımları sevmemden kaynaklı. Tekrar tekrar açıp izleyemiyorum. Adamların "Eski Kratos" algısı Spartan Rage'den ibaret. Öfke, intikam ateşi, hiçbir şey kalmamış. Keşke Atreus'u birisi falan kaçırsaydı, Kratos'u yine koca pantheon'a tek kişi girerken görseydik. Yukarıda anlatılan hikayenin birden ilerlemesi, 2 dakikada olayların çözülmesi mevzusu da işi iyice kötüleştiriyor.

Sözün özü, bu yeni karakter gerçekten Kratos değil gibi. Gücünü saklıyor, kendini tutuyor gibi görünüyordu fakat, ben durumu öyle göremiyorum.

Ragnarök ara oyun gibi birşey olmuş. Güzel mi evet güzel. Fakat bir kaç çevre etkileşimi ve farklı dövüş tarzları ve geliştirme dışında sanki ilk oyun biraz daha uzamışta oynamaya devam ediyoruz gibi. Ama baktığınız zaman devrim niteliğinde bir yenilikte zor, bu kadar kısa sürede. Yeni God of War serisine geçince iyice tadına doyalım diye yapılmış bir oyun olmuş. Bana kalırsa yeni oyun çıkarsa yine büyük bir değişimle gelecektir.

Ragnarök ara oyun gibi birşey olmuş. Güzel mi evet güzel. Fakat bir kaç çevre etkileşimi ve farklı dövüş tarzları ve geliştirme dışında sanki ilk oyun biraz daha uzamışta oynamaya devam ediyoruz gibi. Ama baktığınız zaman devrim niteliğinde bir yenilikte zor, bu kadar kısa sürede. Yeni God of War serisine geçince iyice tadına doyalım diye yapılmış bir oyun olmuş. Bana kalırsa yeni oyun çıkarsa yine büyük bir değişimle gelecektir.
Yeni oyun çıkınca büyük bi değişimle geliceğini bende düşünüyorum ama yine korktuğum konu onun da 2. veya 3. oyunu Ragnarök gibi vasat olmasın. Bana kalırsa eski seriden de 1. ve 2. oyun iyiydi özellikle 2 başyapıttı ama atmosferi iyi olsa da 3 ün hikayesi ve oynanışı daha alt seviyedeydi bence. Yeni seride de aynı şeyi yaşamış olduk. Mısır mitolojisinde özellikle final oyun tatmin edicek bir oyun olur umarım çünkü son oyun daha çok boss savaşı ve aksiyon gerektireceğinden daha önemli bunu atlıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı