God of War: Ragnarök'dan beklentileriniz neler?

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Bildiğiniz gibi 4-5 gün önce God of War Ragnarok'tan bir sinematik fragman yayınlandı ve çıkış tarihi duyuruldu. 9 Kasım'da çıkış yapacağı söylendi.
Önceki oynanış görüntüleri de içeren fragmandan sonra "önceki oyunun aynısı" tarzı düşünceler ortaya çıkmıştı. Oyun 4 ay sonra çıkacak. Beklentileriniz neler?

Şahsen ben yine efsane bir oyun olacağını düşünüyorum, grafikler animasyonlar falan aynı diye şikayet edenler olmuş ama bence direk o haliyle çıksa bile gayet yeterli olacaktır döneminin ötesinde grafikleri vardı, ama yinede geliştirmeler olacaktır. Çok beklentim olmasa da. Özellikle PS4'de oynayacağımdan dolayı beklentimi iyice aşağıda tutuyorum.

Önceki oyunda gidemediğimiz mekanlara gidebilsek, bir de 1-2 yer daha ekleseler yeterli olur. Ayrıca bu oyunda baya bi tanrıyla savaşacağız gibi duruyor ki bu da benim için önceki oyunun tek eksisi olan boss savaşlarındaki eksiyi kaldıracaktır muhtemelen. Eski oyundaki benzersiz boss fightları seviyesinde olsa yeterli olacaktır ama sayısı fazla olmalı ve tekrar eden bosslar muhtemelen olacak olsa da bunların ya sayısını arttırmaları lazım ya da daha az yollamaları lazım bir süre sonra çok baymıştı.
Fragmanda pek yeni kombo göstermeseler de bunun kasıtlı bir tercih olduğunu düşünüyorum, yeni yeni pek çok hareket vardır muhtemelen.

Atreus artık büyüdüğünden acaba ara ara ona geçiş yapıp oynayabilecek miyiz diye merak ediyorum, önceki oyundaki gibi sadece komut verme dışında arada onunla da oynasak çok güzel olurdu. Koca adam oldu fiçu fiçu ok atması için tuşa basmak dışında bir şeyler olur umarım.

Hikaye olarak beklentim yüksek ve bu konuda beklentimin karşılanacağına da eminim. Bu oyun kratoslu son oyun mu olacak bilmiyorum ama eğer öyle olursa bir de Kratos'un iskandinav mitolojisine nasıl geldiği, o aralıkta yaşadıkları hakkında bir oyun çıkarsa ve mükemmel bir üçleme olarak aklımıza kazınsa çok güel olur. Sonrasında da tamamen Atreus'la devam eden bir üçleme daha... hayali bile güzel.

Benim beklentilerim, düşüncelerim bunlar. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olan oyuna ilk oyundaki kadar kombo ekledinmi, hikayeyi de düzgün devam ettirip yeni düşmanlar eklendimi zaten iyi bir devam oyunu oluyor. Miles morales bence yeteri kadar ekstra şey yoktu ve süresi de kısaydı bu yüzden kötüydü ama God of War'da böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Peki bunu yeni bir oyun gibi lanse etmeleri doğru mu?
Aynı mekanikler aynı balta aynı kılıç yeni düşmanlar bu kadar.

Önceki oyunu severek oynayan ve God of War hikayesini seven birisinin bunu sorun edeceğini sanmıyorum.

Ben sevemedim maalesef
Cok sans verdim ama olmadı.
Ki ben RDR2'nin basında herkesin sıkıldıgı yerde cok keyif almıstım oyundan sabırlı biriyimdir fakat bunu maalesef sevemedim.
Eski GoW'ları oynamadıgım icin olabilir.

Önceki oyun tıpkı RDR 2'de olduğu gibi döneminin çok ötesinde bir oyun olmasından dolayı RDR de GoW da aynı oyunun DLC'si gibi önüme sunsalar bile bayılarak oynarım şahsen. Yalnız God of War ilk oyunu da başta oyun içeriği ile ilgili çok bir şey göstermemişti fakat oynayınca muazzamlığı ortaya çıktı. Ben şahsen oynanışta çok bir şey eklenmese bile hikaye anlamında çok vurucu bir hikaye göreceğimizi düşünüyorum, God of War her oyununda daha Epic bir macera sundu önümüze.

Peki bunu yeni bir oyun gibi lanse etmeleri doğru mu?
Aynı mekanikler aynı balta aynı kılıç yeni düşmanlar bu kadar.
Eğer dediğim gibi olursa doğru.
Kullandığın silah aynı olabilir, sen bu silahla farklı hareketler, farklı saldırılar vs. yapabildikten sonra bir önemi yok zaten 10 farklı silah getirmeleri hikayeye de uygun olmaz, gerek de yok.
Yeni düşman eklenmesi de en az silah eklenmesi kadar, hatta belki de ondan daha önemli bir durum. Örneğin ben Bloodborne'u başından sonuna kadar aynı silahla oynadım, hareketler zaten hep aynı değişmiyor ama oyundaki düşman çeşitliliği sayesinde sıkılmadan aşırı keyif alarak oynadım. Zaten her devam oyununda ilk oyun gibi devrim yapılması pek mümkün değil, zaten aşırı keyifli olan savaş sistemine ufak eklemeler yapmaları bile beni memnun edecek.

Eğer dediğim gibi olursa doğru.
Kullandığın silah aynı olabilir, sen bu silahla farklı hareketler, farklı saldırılar vs. yapabildikten sonra bir önemi yok zaten 10 farklı silah getirmeleri hikayeye de uygun olmaz, gerek de yok.
Yeni düşman eklenmesi de en az silah eklenmesi kadar, hatta belki de ondan daha önemli bir durum. Örneğin ben Bloodborne'u başından sonuna kadar aynı silahla oynadım, hareketler zaten hep aynı değişmiyor ama oyundaki düşman çeşitliliği sayesinde sıkılmadan aşırı keyif alarak oynadım. Zaten her devam oyununda ilk oyun gibi devrim yapılması pek mümkün değil, zaten aşırı keyifli olan savaş sistemine ufak eklemeler yapmaları bile beni memnun edecek.

Tamam ama dedigim gibi ayni mekanikleri alip farki bir hikaye uydurup (kalitesine gore)boss fight ta koyup(o da kalitesine gore)bunu yeni bir oyun gibi satmak dogru degil.
60 dolardan degil de 40 dolardan satmalari gerekiyor bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı